heading article

Sport

Już grają

W pierwszych dniach stycznia piłkarze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Nie trzeba było długo czekać, by rozegrali pierwsze mecze. Póki co, są to sparingi, ale dla kibiców mecz to mecz. Można emocjonować się też sparingami.

W miniony weekend, drużyny powiatu mikołowskiego rozegrały spotkania, uzyskując wyniki:

Rozwój Katowice – Polonia Łaziska 0:1 (0:1)
Polonia: Zawodnik testowany – Mazur, Rybak, Mazurek, zawodnik testowany, Widuch, Paszek oraz czterech zawodników testowanych.

Bramka: zawodnik testowany

Trzecioligowa Polonia Łaziska rozegrała w sobotę pierwszy mecz kontrolny z drugoligowym Rozwojem Katowice. Sparing był nie tylko przerywnikiem z ciężkiej pracy podczas okresu przygotowawczego, ale i okazją dla trenera Rafała Bosowskiego, by przyjrzeć się walczącym o miejsce w zespole nowym zawodnikom. Stąd też wystawił ich do gry aż sześciu. Pokazali się chyba z dobrej strony, bo Polonia wygrała to spotkanie 1:0, a jedynego gola zdobył właśnie testowany piłkarz. Generalnie więcej do powiedzenia mieli łaziszczanie i ich zwycięstwo jest zasłużone.

Skra Częstochowa - Gwarek Ornontowice 5:2 (2:1)
Gwarek: Zawodnik testowany (Ziarnik) - Rajca (Limanówka), Niewiadomski, Horny, Niewiedział (zawodnik testowany)

Zawodnik testowany (Kabała), Oleksy (Boczar), Staszowski (zawodnik testowany), Kasprzyk (Sikora), Leszczyński (Sewerin), zawodnik testowany.

Bramki dla Gwarka: zawodnik testowany 2.

W pierwszej połowie ornontowiczanie byli równorzędnym rywalem dla częstochowian. Mało tego, tę część meczu mogla nawet wygrać, gdyby nie zmarnowali kilku „setek”. W drugiej odsłonie nie było już tak dobrze, ale po to są mecze sparingowe, by wyciągać z nich wnioski.
 Tapi

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search