heading article

Sport

Korona Kielce otwiera nowy rozdział

Previous Next

Grająca od przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze Korona Handball Kielce, pierwszoligowe: KPR Ruch Chorzów, SPR Olkusz i Sośnica Gliwice i MTS Żory (właśnie wywalczył awans) oraz drugoligowa Zgoda Ruda Śląska otworzyły nowy rozdział w historii Memoriałów im. Jana Olszówki. Po raz pierwszy od 28 lat, w tej imprezie zamiast męskich drużyn weteranów piłki ręcznej, o Puchar Burmistrza Łazisk Górnych rywalizowały drużyny żeńskie. Cała szóstka zespołów ma w swej biografii grę z najwyższych klasach rozgrywkowych, z tytułami mistrzowskich i Pucharem Polski włącznie.

Już w meczach eliminacyjnych uwidoczniła się hierarchia wynikająca z klasy rozgrywkowej i zajmowanego miejsca zespołu. Może z wyjątkiem ekipy chorzowskiego Ruchu, który ten turniej wykorzystał jako sprawdzian dla swojej młodzieży. Stąd też i niespodziewany wynik w konfrontacji z SPR-em Olkusz. Ponad poziom wybijał się tem Korony Handball Kielce. Grające bez kilku podstawowych zawodniczek kielczanki pokazały, że ich awans do Superligi nie podlega dyskusji, a gra (choć trener miał do swych podopiecznych sporo uwag) i potencjał zawodniczek, dobrze rokują przed sezonem 2017/2018 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nic zatem dziwnego, ze pewnie wygrały swoją grupę, będąc faworytem w meczu finałowym z ekipą z Olkusza.

Zasada hierarchii została odwrócona w pierwszych dwóch meczach finałów. W spotkaniach o piąte i trzecie miejsce wygrywały drużyny niżej notowane, choć w przypadku ekipy chorzowskiego Ruchu nie można się temu dziwić, gdyż na parkiecie grała „młodzież”. Podobnie zapowiadał się też finał. W pierwszej połowie SPR Olkusz postawił twarde warunki Koronie i przez wiele minut, to podopieczne trenera Księżyka nadawały ton grze. Korona dopiero w ostatnich minutach tej odsłony uzyskała prowadzenie i wygrała tę część meczu 15:15. W drugiej połowie wszystko wróciło do normy. Kielczanki złapały swój rytm, szybko uzyskały dziesięciobramkową przewagę i zakończyły to spotkanie zwycięstwem 39:22.

Wyniki:
Faza grupowa
SPR Sośnica Gliwice - MTS Żory 26:35
SPR Olkusz - K.S. Zgoda Ruda Śląska 36:22
Korona Handball Kielce - MTS Żory 42:28
KPR Ruch Chorzów - K.S. Zgoda Ruda Śląska 38:17
Korona Handball Kielce - SPR Sośnica Gliwice 31:19
KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 25:26

Finały
o V miejsce:
K.S. Zgoda Ruda Śląska – SPR Sośnica Gliwice 30:28
o III miejsce:
KPR Ruch Chorzów - MTS Żory 26:32

Finał:
Korona Handball Kielce – SPR Olkusz 39:22
Zawodniczką turnieju została Natalia Kolonko (SPR Olkusz), bramkarką turnieju – Natalia Kolasińska (MTS Żory), najskuteczniejszą zawodniczką – Katarzyna Piecaba, a MVP turnieju – Dominika Więckowska (obie Korona Handball Kielce).

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search