Sport

Łaziska Grupa Górska zdobyła Chulu Far East 6059

Sześcioro śmiałków z Łazisk Górnych, Żor, Katowic i Jastrzębia-Zdroju zdobyło szczyt Chulu Far East 6059, a niestety warunki atmosferyczna nie pozwoliła im na wspinaczkę na  Chulu East (6429 m.n.p.m.) w Himalajach, który był celem tej wyprawy,  o czym poinformowali na swoim facebooku: Chulu Far East 6059 zdobyty 23.10 o godz. 10:14.

Chulu East musieliśmy odpuścić, pogoda pokrzyżowała plany-silny wiatr i duże ochłodzenie. Według lokalnych sherpów nikt w tym roku nie zdobył szczytu. Dalej realizujemy plan, dzisiaj weszliśmy na Kang La 5320, przed nami Thorung La 5416. Wszyscy zdrowi. Wykorzystaliśmy ostatni dzień pogody na zdobycie szczytu.

Uczestnicy wyprawy nie są zawodowymi himalaistami. Łaziska Górne w zdobywaniu szczytu reprezentowali: Paweł Klyszcz, Sławomir Kaźmierczak i Karol Jendrysik. Jedyna dama w tym towarzystwie Aleksandra Gołyga jest z Katowic. Ekipę uzupełniają Patryk Zabrzewski z Żor i Piotr Lilla z Jastrzębia-Zdroju. Patronat nad wyprawą objął Aleksander Wyra, burmistrz Łaziska Górnych.

Więcej o tej wyprawie w listopadowym wydaniu „Naszej Gazecie”

 

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search