Sport

Liderzy oddają fotele

Jeszcze dwa tygodnie temu w rozgrywkach niższych lig powiat mikołowski miał trzech liderów: AKS Mikołów, Orała Mokre i Fortunę Wyry. Tydzień temu fotel oddali mikołowianie, w miniony weekend – Orzeł Mokre. W walce o awans z tonu nie spuszcza tylko Fortuna Wyry.

Po tej kolejce odetchnęli czwarto ligowcy. Zarówno Gwarek jak i Polonia odnieśli przekonywujące zwycięstwa, co wcale nie oznacza, że poprawili miejsca w tabeli. Zagrożenie degradacją, szczególnie u Polonii nadal istnieje i wygląda na to, że trzeba będzie walczyć do ostatniej kolejki. Czarny weekend u zespołów „okręgówki”. Druga z rzędu porażka AKS-u, i choć do finiszu pozostało trochę spotkań, to kto wie, czy nie pozbawiła mikołowian awansu. Na własnym boisku przegrała również Burza Borowa Wieś. Fotel lidera oddał po porażce z rezerwami Ruchu Chorzów Orzeł Mokre. Ostatni z liderów, Fortuna Wyry stanął na wysokości zadania i po trudnym meczu, wywalczył komplet punktów.

W 14 rozegranych meczach nie licząc wygranego walkowerem spotkania Strażaka Mikołów, „nasze” drużyny wygrały osiem potyczek i przegrały sześć, zdobywając 24 punkty, strzelając 36 goli i 29 tracąc.

Wyniki:

IV liga

Polonia Łaziska – Jedność 32 Przyszowice 4:0 (2:0)
Polonia: Topór – Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch (82 Rączka), Kaszok, Fabisiak, Uniejewski (73 Skiba), Załuski (82 Popenda), Waśkiewicz, Lankocz (66 Pietrowski)
Trener: Piotr Mrozek
Bramki: Uniejewski 2, Załuski 2

Gwarek Ornontowice – Przemsza Siewierz 5:1 (3:1)
Gwarek: Ćwik - Majeranowski, Cichoń, Miłek, Zdrzalek, Boczar, Rytykovsyi, Kasprzyk, Kowalik, Kryvych, Lewandowski. Na zmiany weszli: Gogatischvili, Ściślak, Błaszczyk
Trener: Łukasz Biliński
Bramki: Miłek 2, Boczar, Kowalik, Lewandowski

Liga okręgowa

Cyklon Rogoźnik – AKS Mikołów 2:1

Burza Borowa Wieś – Olimpia Boruszowice 1:2
Bramka dla Burzy: Cwajna

Klasa „A”

LKS Gardawice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 3:1

LKS Woszczyce – Czapla Kryry 3:0
Bramki: Banaś 2, Todorski

Jastrząb Bielszowice - Kamionka Mikołów 0:2

Ruch II Chorzów - Orzeł Mokre 6:0

Zryw Radonia - Gwarek II Ornontowice 1:9
Gwarek: Kubicki – D. Szymura, Nieużyła, G. Tomecki, J. Szymura, Oleksii Bryzhenko, P. Sikora, Kląskała, Jezierski, Rafał Metelski, Robert Metelski. Na zmiany weszli: Dziedzic, Kaczor, Barczyk, Musioł
Bramki: Bryzhenko 3, Jezierski, Kląskała, Dziedzic, Musioł, G. Tomecki, Kaczor i samobójcza.

Klasa „B”

Fortuna Wyry – Czułowianka Tychy 1:0
Bramka: Wieczorek

LKS Mizerów - Niepokorni Orzesze 2:1

LKS Gardawice II – MKS II Lędziny 0:9

Leśnik Łącza - Burza II Borowa Wieś 4:3

Klasa „C”

Brasil Florian Czekanów - LKS Bujaków 1:3

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search