Sport

Ligowe ostatki

Sezon piłkarski dobiega końca. W miniony weekend piłkarze powiatu mikołowskiego mieli „ligowe ostatki”, choć nie wszyscy, gdyż do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz AKS-u Mikołów. Z siedmiu rozegranych przez mikołowskie teamy spotkań, sześć zakończyło się pomyślnie, czyli zwycięstwami lub podziałem punktów.

W lidze okręgowej obie nasze drużyny – AKS i Mikołów odniosły wyjazdowe zwycięstwa. Dla AKS-u było to jednak zwycięstwo „pyrrusowe”, gdyż swój mecz wygrały też rezerwy Zagłębia Sosnowiec i to one mogą świętować awans do IV ligi. Mikołowianom pozostanie drugi stopień podium. Za to w klasie „B” wysokim zwycięstwem w Warszowicach, kropkę nad „i” postawiła Fortuna Wyry. Wprawdzie awans do klasy „A” zapewniła sobie już wiele kolejek wcześniej, ale „dopóki piłka w grze… - więc oficjalnie awans mogła świętować w sobotę. Brawo i powodzenia w klasie „A”!

Z ośmiu rozegranych meczów, nasze drużyny wygrały sześć, jeden zakończył się remisem i jeden porażką. Dało to 19 punktów, 26 bramek zdobytych i 11 straconych.

Wyniki:

Liga okręgowa

Górnik 09 Mysłowice - AKS Mikołów 0:6 (0:2)
Bramki: Ściętek 2, Marijani, Wujec, Wasiak, Gancarczyk.

ŁTS Łabędy - Burza Borowa Wieś 0:3 (0:1)
Burza: Makowwski – Szurma, Kalika, Jeszko (63 Podlacha), Zygmunt (84 Brzeziński), Łebek, Solak (57 Magnor), Rosa, Powała (74 Niemira), Cwajna, Bogdanowicz.
Trener: Mateusz Karcz
Bramki: Cwajna, Podlacha, Niemira

Klasa „B”

UKS Warszowice - Fortuna Wyry 1:7
Bramki dla Fortuny: Wieczorek 3, Kaczmarczyk 3, samobójcza.

LKS Wisła Mała II - Niepokorni Orzesze 3:1

LKS Gardawice II – Piast Gol II Bieruń 6:5

Burza II Borowa Wieś – Victoria Pilchowice 1:1

Klasa „C”

Naprzód Łubie - LKS Bujaków 1:2

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search