Sport

Memoriał i dwa championaty

Weterani łaziskiej piłki ręcznej przyzwyczaili nas do cyklicznie odnoszonych sukcesów na arenach krajowych i zagranicznych. Pierwsza połowa roku zapowiada się dla nich pracowicie. Za nimi jeden wygrany turniej w Zabrzu, a przed nimi trzy kluczowe. Coroczną, sztandarową imprezą dla byłych gwiazd ligowych parkietów jest Memoriał ich patrona - Jana Olszówki. W tym roku już XXIX.

Wzorem roku ubiegłego, rywalizować w nim będą pierwszoligowe drużyny żeńskie. Będą to: MTS Żory, SPR Olkusz, SMS Płock, GUKS „Dwójka” Łomża, UKS Varsovia Warszawa oraz SPR Sośnica Gliwice. Choć Łaziska nie mają drużyny w kategorii seniorek, to na parkiecie będzie można zobaczyć kilka wychowanek Polonii, które grają w drużynach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku oraz w Sośnicy Gliwice. Turniej rozegrany zostanie 4 i 5 maja (piątek i sobota) w hali sportowej MOSiR przy ulicy Ogrodowej 50.

* * *

W XXIX Memoriale im. Jana Olszówki „Lwy Jasia” na parkiet nie wybiegną. Przed nimi dwie bardzo ważne imprezy. 26 i 27 maja w Kaliszu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Weteranów i tam tytułu mistrzowskiego w kategorii +50 bronić będzie ekipa łaziskich oldbojów. - Złoto zobowiązuje i chcemy ubiegłoroczny sukces powtórzyć. Łatwe to nie będzie, gdyż do rozgrywek zgłasza się coraz więcej drużyn, których zawodnicy są nieco młodsi od nas. Póki co, nie dajemy się i jeśli ktoś będzie chciał nas pokonać, będzie się musiał sporo napracować - deklaruje trener Lwów, Marian Olszówka.

Niecałe dwa tygodnie później „Lwy” wyjeżdżają do Insbrucku na Mistrzostwa Europy Masters. Tam również zagrają w kategorii +50 i będą chcieli nawiązać do dobrych tradycji, jako że w przeszłości wielokrotnie wracali z europejskich championatów z medalami. Powodzenia!

Harmonogram turnieju:
Piątek, 4 maja
godz. 10.00 MTS Żory - SPR Olkusz
godz. 11.30 Varsovia - SPR Sośnica Gliwice
godz. 13.00 SMS Płock - SPR Olkusz
godz. 14.15 - Otwarcie turnieju
godz. 14.45 UKS Varsovia - „Dwójka” Łomża
godz. 16.45 SMS Płock - MTS Żory
godz. 17.45 „Dwójka” Łomża - SPR Sośnica Gliwice
Sobota, 5 maja
Godz. 11.00 mecz o V miejsce
Godz. 12.30 mecz o III miejsce
Godz. 14.00 finał
Godz. 16.00 Zakończenie turnieju
Wstęp na turniej jest wolny.

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search