Sport

Najlepsi w ringu i w... pomaganiu

Previous Next

W samym sercu Egiptu, słonecznym Kairze odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu. Rewelacyjnie wypadła polska ekipa, przygotowywana przez mikołowianina Dariusza Zająca, prezesa WKF Polska oraz trenerów: Frenky „FLASH” Pawlaka oraz Krystiana Gajdy.

Polscy zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z przeciwnikami na najwyższym, światowym poziomie. Cieniem na egipskich mistrzostwach kładzie się fatalna organizacja imprezy. Na profilach społecznościowych uczestników zawodów można przeczytać sporo krytycznych uwag na temat egipskich gospodarzy, którzy uciekali się do wszelkich metod aby forować swoich zawodników. Tym bardziej należą się brawa polskiej ekipie, że pokazali sportową klasę i pokonali pozasportowe przeciwności. Nasi wrócili z aż 16 medalami – 2 złotymi, 10 srebrnymi i 4 brązowymi. Klasą dla siebie okazał się legendarny Frenky „FLASH” Pawlak, który nie tylko prowadził innych zawodników ale sam stanął w ringu i zdobył złoto w kategorii 80+. Egipskie mistrzostwa przeszły już do historii. Przed nami jest za to kolejna, już czwarta edycja Gali Charytatywnej Open Cup Europe w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie. To sztandarowy projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Flash K1 Mikołów. Turniej zaplanowano na 9 kwietnia 2022r. Patronat objęli burmistrz Mikołowa oraz starosta Powiatu Mikołowskiego. Oprócz dostarczenia widzom sportowych emocji głównym celem gali jest wsparcie finansowe oraz rzeczowe dla dzieci cierpiących na ciężką chorobę genetyczną CMT2DD z Mikołowa i Łazisk Górnych.

Dariusz Zając, prezes WKF Poland
Lista zawodników chcących pokazać swoje bojowe umiejętności nie została zamknięta, zatem zachęcamy do zgłoszeń! Pod okiem specjalistów każdemu przyporządkowany zostanie odpowiedni, godny przeciwnik. Cel jest jeden – zebranie funduszy dla ciężko chorych dzieci! Pomaganie miejmy nie tylko w krwi, ale i w sercach.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search