Sport

Najlepsi w sporcie

Szkoły powiatu mikołowskiego prowadzą między sobą sportową rywalizację. Za sukcesy i dobre miejsca w zawodach przyznawane są im punkty. Rywalizacja trwa w różnych dyscyplinach, od szachów po biegi na orientację.  Współzawodnictwo odbywa się z podziałem na trzy grupy wiekowe - dwie dla szkół podstawowych oraz szkoły średnie. Poznaliśmy sportowy ranking za rok szkolny 2018/2019.

 

W mikołowskim Zespole Szkół Technicznych odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół powiatu mikołowskiego.

 

Jeśli chodzi o szkoły średnie pierwsze miejsce z 66 punktami przypadło I LO im. Karola Miarki.

 

Drugą pozycję wywalczyło II LO im. rotmistrza Pileckiego - 62 pkt, a trzecią ZSP w Ornontowicach - 54 pkt. Poza podium znalazły się ZST Mikołów – 40 pkt i ZSEiU Łaziska Górne - 29 pkt.

 

Rywalizacje chłopców wśród szkół średnich wygrał ZST Mikołów - 38 pkt. Drugą lokatę zajęli licealiści z Miarki - 32 pkt, a trzecią uczniowie ZSP w Ornontowicach - 30 pkt. Poza podium znalazło się II LO - 22 pkt i ZSEiU Łaziska Górne - 9 pkt.

 

W grupie dziewcząt wygrały licealistki z II LO – 40 pkt, o sześć mniej zebrały uczennice Miarki, a trzecie wywalczyły uczennice ZSP w Ornontowicach - 24 pkt. ZSEiU w Łaziskach Górnych zgromadziło ich 20, a uczennice z ZST zebrały dwa punkty.
Klasyfikacja szkół podstawowych odbyła się w dwóch grupach.

 

W roczniku starszym 2003-2005 najwięcej punktów zdobyła szkoła SP 1 - 112 pkt.

 

Druga lokata przypadła SP 10 - 110 pkt, a trzecia SP 3 - 85 pkt. Wszystkie to szkoły podstawowe z Mikołowa. Jeśli chodzi o podział na chłopców i dziewczyny z tych roczników, to najlepsze wśród dziewczyn okazały się uczennice z SP 10 Mikołów - 58 pkt. Na drugim miejscu znalazły się uczennice z mikołowskiej „jedynki”, które zebrały o sześć punktów mniej. Trzecie przypadło uczennicom największej mikołowskiej podstawówki czyli SP 3, które zebrały 50 punktów.

 

Wśród chłopców z roczników starszych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP 1 Mikołów, którzy zdobyli 60 pkt. Osiem oczek mniej zebrali uczniowie mikołowskiej dziesiątki, co pozwoliło im zająć miejsce drugie. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie „trójki”, tym razem z Łazisk Górnych, którzy zdobyli 42 punkty.

 

W roczniki 2006 i młodszym współzawodnictwo szkół wygrała mikołowska „trójka” - 118 pkt.

 

Drugie miejsce i 81 punktów zebrał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ornontowicach, a trzecie SP 5 Mikołów - 75 pkt.

 

Uwzględniając podział na chłopców i dziewczęta, to wśród chłopców z tych roczników pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP 3 Mikołów - 60 pkt, drugie ZSP Ornontowice - 56 pkt, a trzecie SP 1 Łaziska – 46. W grupie dziewcząt zwyciężyły również uczennice SP 3 Mikołów - 58 pkt, drugie przypadło SP 5 Mikołów - 41 pkt, a trzecie SP 10 Mikołów - 36 pkt.

 

- Jestem pod wrażeniem waszych sukcesów i zawsze chciałbym wspierać rozwój sportu w naszym powiecie. Sport wpływa na człowieka, pozwala osiągać sukcesy, uczy także godzenia się z porażkami – mówił starosta Mirosław Duży wręczając nagrody najlepszym sportowcom. Uczynił to w obecności członkini Zarządu Powiatu Grażyny Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Iwony Smorz. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz bohaterowie tego dnia - młodzi sportowcy.

 

Poza statuetkami i dyplomami szkoły otrzymają nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego przekazane z budżetu powiatu.

 

Swoje wyróżnienia przyznał również Szkolny Związek Sportowy. Te nagrody w postaci pucharów dla najlepszych sportowców wręczali Cezary Karbowski i Roman Perczak. O sukcesach poszczególnych szkół na szczeblu wojewódzkim mówił Cezary Karbowski wskazując, iż pomimo tego, że młodzież ze szkół powiatu mikołowskiego rywalizuje w rejonie tyskim ze szkołami z tego miasta oraz placówkami z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, udaje jej się zajmować wysokie miejsca w rywalizacji wojewódzkiej, a o wysokim poziomie niech świadczy fakt, iż nasi uczniowie zakwalifikowali się do prawie 40 finałów wojewódzkich.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search