Sport

Nie chcą być w cieniu

Previous Next

Po sukcesach Natalii Strzałki na matach światowych zapasach, swoją siłę pokazali jej koledzy, którzy nie chcą być w cieniu koleżanek. Okazją do zademonstrowania swojej siły były rozegrane w Teresinie Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zapaśnicy z Orzegowa pokazali, że są znaczącą siłą w polskich zapasach młodzieżowych, wracając z trzema medalami indywidualnymi (dwa srebrne i brązowy) oraz drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsze srebro wywalczył w kategorii 50 kg – Bartosz Szałowski. W rundach eliminacyjnych szedł jak burza i potknął się dopiero w finale, przegrywając z Robertem Dobrodziejem z Budowlanych Łódź.

Medal z takiego samego kruszcu wywalczył w kategorii 84 kg - Arkadiusz Orłowski, który wrócił na matę po wielomiesięcznych zmaganiach z kontuzją. Chociaż nie wszystko jeszcze „gra”, to pokazał ogromny chart ducha, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Przegrał dopiero w finale 6:4 z Krzysztofem Sadowikkiem z WKS Śląsk Milicz, ale dla niego to ogromny sukces.

Brązowy medal wywalczył w kategorii do 66 kg Jakub Rumas, minimalnie przegrywając z brązowym medalistą ME Juniorów, Kamilem Rybickim. O brązowy medal w kategorii 66 kg walczył również Kamil Krzewina, ale ulegając Damianowi Woźniakowi z ZKS Koszalin zajął piąte miejsce.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search