Sport

Niezbędnik kibica IV i V ligi

12 marca rundę wiosenną rozpoczynają piłkarze czwartej ligi, tydzień później ligi okręgowej i tym samym dla kibiców zakończy się okres zimowego letargu. W tych klasach rozgrywkowych powiat mikołowski ma cztery zespoły. W czwartej lidze grają Gwarek Ornontowice oraz Polonia Łaziska, a w lidze okręgowej AKS Mikołów i Burza Borowa Wieś. Po rundzie jesiennej, w IV lidze Gwarek plasuje się 11 miejscu a Polonia na 14. W lidze okręgowej w grupie Katowice-Sosnowiec, AKS jest liderem, a w grupie Bytom-Zabrze, Burza Borowa Wieś plasuje się na miejscu dziewiątym. Chcąc ułatwić kibicom śledzenie rozgrywek w IV i V lidze, podajemy poniżej niezbędnik „minimum” w postaci składów drużyn oraz terminarza spotkań rozgrywanych na własnym boisku.

IV liga

Gwarek Ornontowice

Kadra na rundę wiosenną: Paweł Blaszczyk, Dawid Boczar, Dawid Cichoń, Maksymilian Ćwik Maksymilian, Bartosz Gałązkiewicz, Gogita Gogatishvili, Mateusz Kasprzyk, Maciej Kowalik, Kamil Lewandowski, Gonzalo Lopez Ramirez, Robert Majeranowski, Dominik Mazur, Dominik Miłek, Mateusz Raczyński, Kewin Rocki, Tomasz Spałek, Jakub Steuer, Bartosz Ściślak, Kamil Wawoczny, Jakub Zdrzałek.
Kadra szkoleniowa:
Łukasz Biliński - I trener
Mateusz Zdrzałek - II trener
Arkadiusz Kupczak - trener przygotowania motorycznego
Paweł Nowak -trener bramkarzy
Andrzej Musiał - kierownik drużyny
Marcin Furgoł - fizjoterapeuta
Przyszli: Bartosz Ściślak Bartosz (LKS Jawiszowice), Dawid Cichoń (MKS Zaborze)
Odeszli: Łukasz Jedyński (Ostoja Żelisławice), Jarosław Mizera (Sośnica Gliwice), Mateusz Opiela (Unia Kosztowy), Łukasz Stosiek, Mateusz Wystop (Śląsk Świętochłowice)

Terminarz rundy wiosennej w roli gospodarza:
12.03. sobota, godz. 15.00 Gwarek – Podlesianka Katowice (na stadionie Walki Zabrze)
26.03. sobota, godz. 15.30 Gwarek – Unia Dąbrowa Górnicza
9.04. sobota, godz. 17.00 Gwarek – Unia Rędziny
7.05. sobota, godz. 17.00 Gwarek – Szombierki Bytom
14.05. sobota, godz. 17.00 Gwarek – Przemsza Siewierz
25.05. środa, godz. 18.00 Gwarek – Unia Kosztowy
4.06. sobota, godz. 17.00 Gwarek – Warta Zawiercie
Ze względu na opóźnienia związane z remontem płyty na stadionie w Ornontowicach, miejsca meczów rozgrywanych 26 marca oraz kwietniowych nie są jeszcze ustalone i będą podawane na bieżąco.

Polonia Łaziska

Kadra na rundę wiosenną: Marcin Topór, Rafał Maścibrzuch – Krzysztof Gersok, Mikołaj Polczyk, Artur Terbalyan, Gabriel Nowak, Piotr Załuski, Kamil Lankocz, Mikołaj Kieś, Mateusz NowaraPatryk Widuch, Daniel Fabisiak, Kamil Uniejewski, Ireneusz Badura, Dawid Kaszok, Jakub Kaziszyn, Jacek Rączka, Bartosz Waśkiewicz, Miłosz Pietrowski, Daniel Skiba, Kacper Zawadzki, Michał Staniucha, Bartosz Popenda, Bartłomiej Szojda
Sztab szkoleniowy:
Trener: Piotr Mrozek
Trener bramkarzy: Rafał Franke
Fizjoterapeuta: Szymon Kaplyta
Kierownik drużyny: Robert Janecki
Przyszli: Daniel Skiba (Unia Kosztowy), Piotr Załuski (powrót z Unii Kosztowy), Bartosz Waśkiewicz (Szombierki Bytom), Miłosz Pietrowski (Górnik Sosnowiec), Michał Staniucha (GKS Tychy)
Odeszli: Dawid Hewlik, Oskar Wolny, Błażej Prochownik, Piotr Woźnica, Denis Wach, Tomasz Frey

Terminarz rundy wiosennej – mecze na własnym boisku:
12.03. sobota, godz. 13:00 Polonia - Ruch Radzionków
26.03. sobota, godz. 13:00 Polonia - Śląsk Demarko Świętochłowice
2.04. sobota, godz. 13:00 Polonia – Przemsza Siewierz
16.04. sobota, godz. 13:00 Polonia - Szombierki Bytom
23.04. sobota, godz. 13:00 Polonia – GKS Gwarek Ornontowice
30.04. sobota, godz. 13:00 Polonia - Rozwój Katowice
14.05. sobota, godz. 13:00 Polonia – LKS Jedność 32 Przyszowice
25.05. środa, godz. 18:00 Polonia - JSP Szczakowianka
4.06. sobota, godz. 13:00 Polonia - RKS Raków II Częstochowa S.A.

Liga okręgowa

Burza Borowa Wieś

Kadra: Remigiusz Bogacz, Adam Bogdanowicz, Mateusz Bogumiło, Krystian Brzeziński, Jakub Cwajna, Dawid Dylong, Robert Gładczak, Jakub Gomola, Jakub Joszko, Adam Kalika, Karol Kroczek, Łukasz Lein, Bartłomiej Łebek Bartłomiej, Dawid Magnor, Paweł Mieszczanin, Karol Niemira, Michał Podlacha, Kamil Powała, Robert Rosa, Bartosz Rosół, Dawid Sadowski, Paweł Skowiera, Damian Solak, Damian Szmyd, Marek Szudlo, Jakub Szurma, Dawid Zygmunt.
Trener: Mateusz Karcz
Kierownik drużyny: Damian Mieszczanin
Fizjoterapeuci: Tomasz Woźniakowski, Tomasz Matysek
Prezes: Bogumił Dyga
Dyrektor sportowy: Kamil Matla
Odpowiedzialni za infrastrukturę: Waldemar Siekiera oraz Stanisław Ronduda

Terminarz II rundy – mecze na własnym boisku:
19.03. sobota, godz. 15.00 Burza – Czarni Pyskowice
2.04. sobota, godz. 17.00 Burza – Odra Miasteczko Śl.
16.04. sobota, godz. 13.00 Burza – Silesia Miechowice
30.04. sobota, godz. 17.00 Burza – Orzeł Miedary
14.05. sobota, godz. 17.00 Burza – Olimpia Boruszowice
28.05. sobota, godz. 17.00 Burza – Gwiazda Chudów
4.06. sobota, godz. 17.00 Burza - Orzeł Biały Piekary
11.06. sobota, godz. 17.00 Burza – Przyszłość Ciochowice

AKS Mikołów

Kadra: Łukasz Szczepek, Bartosz Soliński - Przemysław Gałecki, Mariusz Gancarczyk, Jacek Wujec, Daniel Paszek, Tomasz Tabiś, Bartosz Brun, Wojciech Przybylski, Michał Pawełczyk, Michał Biernacki, Adrian Sopniewski, Borys Walczak, Mateusz Sikora, Marijani Donald Zackaria, Piotr Osiecki, Mariusz Korzeniowski, Damian Gacki, Dawid Kaciuba, Mateusz Paryż, Bruno Łoziński, Damian Wasiak, Kamil Ściętek
Trener - Adam Krzęciesa
Trener Bramkarzy - Marcin Suchański
Kierownik drużyny - Tomasz Szczepanik
Masażysta - Piotr Maliszewski
Przybyli: Damian Gacki (East Bridgford Rangers FC - Angli), Dawid Kaciuba (Odra Miasteczko Śląskie), Mateusz Paryż (Chrobry II Głogów), Damian Wasiak, Kamil Ściętek Kamil (obaj Śląsk Świętochłowice), Bruno Łoziński (Unia Oświęcim)
Ubyli: Robert Prus Robert – kontuzja, Wojciech Oltman, Michał Staszowski, Olaf Augustyniak, Mateusz Zamojda

Terminarz spotkań na własnym boisku:
2.04. sobota, godz. 16.00 AKS - Sarmacja Będzin
16.04. sobota, godz. 11.00 AKS - Slavia Ruda Śląska
30.04. sobota, godz. 17.00 AKS - Grunwald Ruda Śląska
7.05. sobota, godz. 17.00 AKS - Zagłębie II Sosnowiec
21.05. sobota, godz. 17.00 AKS - Ostoja Żelisławice
4.06. sobota, godz. 17.00 AKS - RKS Grodziec
15.06. środa, godz. 18.00 AKS - MKS Górnik Wojkowice
26.06. niedziela, godz. 18.00 AKS - LKS Źródło Kromołów

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search