Sport

Nowa „miotła” w Gwarku

Zmiany na ławce trenerskiej w Gwarku Ornontowice. Po 2,5 sezonu pracy w roli pierwszego trenera Gwarka, odchodzi Łukasz Biliński. 37-letni szkoleniowiec chce spróbować innego „chleba”. Dostał propozycję pracy w sztabie szkoleniowym ligowego GKS-u Tychy i z niej skorzystał.

– Z pracy trenera Bilińskiego byliśmy zadowoleni. Ma możliwość rozwoju w pracy na wyższym szczeblu rozgrywek, więc nie stajemy na przeszkodzie i z żalem się z nim rozstajemy – podsumował ten fakt prezes Gwarka, Krzysztof Zdrzałek.

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, więc nie vacat na pozycji szkoleniowca nie jest wskazany. Zarząd klubu szybko rozejrzał się w kręgu dostępnych trenerów, przeprowadził kilka rozmów i w tym tygodniu sprawę rozwiązał. Nowym Szkoleniowcem został Marcin Wroński. Absolwent AWF w Katowicach, z aktualnym stopniem trenerskim - UEFA A. Jako zawodnik wychowanek Piasta Gliwice, grał w Jedności 32 Przyszowice, Gwarku Ornontowice, Gazobudowie Zabrze, Włókniarzu Kietrz, Unii Kunice (Żary), Carbo Gliwice, Tempie Paniówki, KS 94 Rachowice, Jedności Jejkowice i Fortunie Gliwice.

Jako trener pracował w Jedności Jejkowice (sezon 2013/2014 klasa okręgowa), Fortunie Gliwice (sezon 2014/2015 IV liga - Śląsk). W latach 2010 - 2018  był trenerem grup młodzieżowych w Akademii Piasta Gliwice (w 2018 roku Mistrz Śląska z rocznikiem 2001), a ostatnio w  Starcie Sierakowice. Powodzenia w pracy w Gwarku!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search