Sport

O mistrzostwo powiatu

Previous Next

22 stycznia, po roku przerwy spowodowanej pandemią, „Polonia” Łaziska Górne wraz z MOSiR-em Łaziska Górne organizują IX Halowe Mistrzostwa powiatu mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza, w którym udział biorą drużyny klubowe naszego powiatu.

Dla większości klubów turniej ten jest rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej i dotychczasowych edycjach uczestniczyły nim prawie wszystkie „mikołowskie” zespoły. Od III ligi (to już historia), do klasy „B”. W tym roku tytułu nieoficjalnego „mistrza powiatu” broni AKS Mikołów, który w finale pokonał Polonię Łaziska 2:1. Warto dodać, ze w ósmej edycji turnieju startowały wszystkie drużyny naszego powiatu. Memoriał Andrzeja Chrószcza rozegrany zostanie w hali sportowej MOSiR przy ul. Ogrodowej 50 w Łaziskach Górnych.

W sobotnim turnieju wystąpi 12 zespołów podzielonych na dwie grupy:

Grupa A: Polonia Łaziska I, Burza Borowa Wieś, Orzeł Mokre, Kamionka Mikołów, Fortuna Wyry, Strażak Mikołów.

Grupa B: Polonia Łaziska II, Gwarek Ornontowice, AKS Mikołów, LKS Gardawice, LKS Woszczyce, LKS Bujaków.

W fazie grupowej każda z drużyn rozegra po pięć meczów w grupie, by w drugim etapie rozgrywać spotkania finałowe o poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji (w zależności od zajętej pozycji w grupie eliminacyjnej). W sumie rozegranych zostanie 30 spotkań. Mecze grupowe rozegrane zostaną w terminach:

 9:00 – 9:11 LKS Gardawice – LKS Bujaków

 9:13 – 9:24 Orzeł Mokre – SKS Fortuna Wyry

 9:26 – 9:37 LKS Gardawice – LKS Woszczyce

 9:39 – 09:50 Orzeł Mokre – Kamionka Mikołów

 9:52 – 10:03 AKS Mikołów – Polonia Łaziska II

10:05 – 10:16 Burza Borowa Wieś – Strażak Mikołów

10:18 – 10:30 AKS Mikołów – LKS Bujaków

10:32 – 10:43 Burza Borowa Wieś – SKS Fortuna Wyry

10:45 – 10:56 Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska II

10:58 – 11:09 Polonia Łaziska I – Strażak Mikołów

11:11– 11:22 Gwarek Ornontowice – LKS Bujaków

11:24 – 11:35 Polonia Łaziska I – SKS Fortuna Wyry

11:37 – 11:48 AKS Mikołów – LKS Woszczyce 

11:50 – 12:01 Burza Borowa Wieś – Kamionka Mikołów 

12:03– 12:14 Gwarek Ornontowice – LKS Woszczyce

12:16 – 12:27 Polonia Łaziska I – Kamionka Mikołów 

12:29 – 12:40 LKS Woszczyce – Polonia Łaziska II

12:42 – 12:53 Kamionka Mikołów – Strażak Mikołów

12:55– 13:06 Gwarek Ornontowice – LKS Gardawice

13:08 – 13:19 KS Polonia Łaziska I – Orzeł Mokre

13:21 – 13:32 LKS Bujaków – LKS Woszczyce

13:34 – 13:45 SKS Fortuna Wyry – Kamionka Mikołów

13:47 – 13:58 KS Polonia Łaziska II – LKS Gardawice

14:00 – 14:11 Strażak Mikołów – Orzeł Mokre

14:13 – 14:24 AKS Mikołów – LKS Gardawice 

14:26 – 14:37 Burza Borowa Wieś – Orzeł Mokre 

14:39 – 14:50 LKS Bujaków – Polonia Łaziska II 

14:52 – 15:03 SKS Fortuna Wyry – Strażak Mikołów

15:05 – 15:16 Gwarek Ornontowice – AKS Mikołów

15:18 – 15:29 Polonia Łaziska I – Burza Borowa Wieś

Mecze o końcowe miejsca w turnieju rozpoczną się o godzinie 15:30, a finał rozegrany zostanie o 17:00. Zakończenie o 17.15.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search