Sport

Odszedł Karol Złotnik

Smutna wiadomość dla kibiców piłki nożnej Polonii Łaziska i nie tylko. W wieku 38 lat nagle zmarł Karol Złotnik, wieloletni bramkarz Polonii, późniejszy pracownik łaziskiego MOSiR-u.

Karol Złotnik był wychowankiem GKS-u Żory i już jako junior okazał się bramkarskim talentem. „Biły się” o niego uznane kluby, ale trafił do GKS-u Katowice. Doskonale wyszkolony, jako młodzieżowiec był kilkakrotnie powoływany do kadry narodowej. Niestety, brakowało mu wzrostu i nie „przebił się” ani w reprezentacji, ani w lidze. W 2001 roku trafił do Polonii, barwy której reprezentował przez sześć lat. W 2004 roku wraz z zespołem wywalczył awans do IV ligi. W roku 2007 skończyła się jego „przygoda” z Polonią, choć nie do końca. Fachowcy uważają go za jednego z najlepszych bramkarzy w historii klubu i do dziś adeptom sztuki bramkarskiej stawiają za wzór jego technikę. Po zakończeniu gry w Polonii, trafił do Drogomyśla, by w tamtejszej Błyskawicy zakończyć karierę.

Kiedy „powiesił buty na kołku” wrócił do Łazisk, w których mieszkał i pracował. Jako pracownika MOSiR-u, można go było spotkań na basenie lub na stadionie. Kontakt ze sportem miał do ostatnich dni.

Spoczywaj w spokoju!

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search