Sport

Orzeł przed awansem, Gwarek nad przepaścią

W miniony weekend piłkarze czwartej i piątej ligi oraz klas "A" i "B" rozegrali przedostatnią kolejkę sezonu 2015/2016. Najlepsze wyniki uzyskały drużyny grające w najwyższych klasach rozgrywkowych, w pozostałych było w kratkę. Większość meczów była spotkaniami o tzw. "pietruszkę", ponieważ ligi sa już "poukładane", ale niektóre ekipy muszą grać do końca, gdyż albo walczą o awans do wyższej klasy rozgrywek, albo o ligowy byt.

W ostatniej kolejce najbardziej spektakularne zwycięstwo, bo aż 9:0 odniósł Orzeł Mokre, który stoi przed szansą awansu do czwartej ligi. Do tego wystarczy mu wygranie ostatniego meczu na własnym boisku. Wysoko (5:1) wygrała też Polonia Łaziska, która zakończy rozgrywki na drugim miejscu. Zwycięstwo nad Iskrą Pszczyna odniósł też Gwarek Ornontowice, który jest zagrożony degradacją. Ornontowiczanie muszą wygrać ostatnie spotkanie i czekać na korzystne rezultaty innych spotkań. Będąc przy wysokich zwycięstwach, to takie odniósł też Strażak Mikołów w derbach ze zdegradowaną już Kamionką i Burza Borowa Wieś nad Leśnikiem Łącza.

IV liga
Polonia Łaziska - Szczakowianka Jaworzno 5:1 (2:1)
Polonia: Gocyk - Gersok, Mazur, Skorupa, Dubaniewicz (46 Strzoda), Kruk, Wawoczny, Badura (86 Wolny), Mazurek, Korcz (67 Leszczyński), Sadłocha (46 Oltman).
Trenerzy: Marek Mazur, Michał Majsner
Bramki: Wawoczny 3 - 5, 21 i 56 minuta, Mazurek 2 - 82 i 90 min.

Gwarek Ornontowice – Iskra Pszczyna 1:0 (1:0)
Gwarek: Nowak – Rajca, Grzyb, Poloczek, Niewiedział, Sewerin (87 Wojtoń), Ferensztain, Drapała, Łoboda (60 Oleksy), Kasprzyk (81 Stebel), Zdrzałek.
Trener Tomasz Ligudziński.
Bramka: Sewerin – 44 min.

V liga
LKS Goczałkowice – AKS Mikołów 1:0
Polonia Łaziska Rybnickie – Orzeł Mokre 0:9

Klasa „A”
Siemianowiczanka II – AKS Mikołów II 3:0
Strażak Mikołow – Kamionka Mikołów 5:0
Czapla Kryry – LKS Gardawice 1:2
Fortuna Wyry – LKS Studzionka 2:4
Sokół Orzesze – JUW-e Tychy 1:4
Tęcza Wielowieś – Gwarek II Ornontowice 0:3

Klasa „B”
LKS Brzeźce – Polonia II Łaziska 5:4
LKS Woszczyce ZET II Tychy 4:1
LKS Bujaków – Olimpia Pławniowice 1:4
Burza Borowa Wieś – Leśnik Łącza 5:1

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search