Sport

Piątki w roli głównej

Previous Next

55 urodziny Rudy Śląskiej, 55 urodziny animatora biegania, 55 kilometrów i 5,5 godziny na jego przebiegnięcie. Same piątki były przyczynkiem do zorganizowania imprezy biegowej, uświetniającej wspomniane jubileusze w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca. W sumie wystartowało 150 biegaczy, w tym osiem sztafet rudzkich placówek oświatowych. Na trasie pojawiło się wiele znanych ultramarotończyków, ze zwycięzcami „Rudzkiej dwunastki” włącznie.

Rywalizacja przebiegała na pętli o długości jednego kilometra wytyczonej na ulicach Smolenia, Objazdowa, Markowej, Damrota oraz Placu Jana Pawła II.

Indywidualnie zwycięstwo odniósł prowadzący od startu Adam Jagieła z KRS TKKF "Jastrząb” z wynikiem 3.55,22 godz., wyprzedzając Leszka Małyszka z Siemianowic Śląskich (3.57,22 godz.) i Andrzeja Radzikowskiego z LKS Olimp Błonie, (03.58,19 godz.). Warto dodać, że wszyscy startujący zmieścili w wyznaczonym limicie 5 godzin i 30 minut. Z kolei w konkurencji sztafet pierwsze miejsce zajęła sztafeta z Zespołu Szkół nr 5, przed Gimnazjum nr 9 i Gimnazjum nr 14.
Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search