heading article

Sport

Pod patronatem „Naszej Gazety” - Wojownicy o dobrych sercach po raz drugi w Mikołowie

W lutym ubiegłego roku po raz pierwszy odbyła się w Mikołowie charytatywna gala kickboxingu. Na ringu ustawionym w hali MOSiR, przy pełnych trybunach zmierzyli się zawodnicy z krajowej czołówki tego sportu oraz goście z zagranicy, a wśród nich legendarny Frenky Flash Pawlak. Dochód z turnieju przeznaczono na leczenie chorych dzieci z Mikołowa. Zachęcony sukcesem Dariusz Zając, organizator imprezy, zapowiedział na naszych łamach kolejne edycje i słowa dotrzymał.

 

- Nasza debiutancka, ubiegłoroczna gala spotkała się z pozytywnymi opiniami w świecie sportów walki i dlatego w tym roku nie mieliśmy problemów z ustaleniem listy zawodników. W lutym, w Mikołowie wystąpią gwiazdy naprawdę dużego formatu. Dochód z imprezy przeznaczymy na leczenie chorej na zespół downa, ale zawsze uśmiechniętej Paulinki Kolańskiej - mówi Dariusz Zając.

 

Oprócz niego, galę współorganizują miasto Mikołów, Franky Flash Pawlak oraz Cezary Podraza, legenda kickboxingu, pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie.

 

Program gali jest bardzo bogaty. Odbędzie się mecz Polska - Austria. Zaplanowano też walki o pas międzynarodowego mistrza Polski oraz puchar Mikołowa. Zobaczymy świetnych zawodników z kraju i ze świata, a wśród nich Piotra Sokoła, Rafała Kosiarskiego, Jana Sałamachę i Katarzynę Jaworską. Wystąpią też fighterzy z Mikołowa. Michał Zając powalczy o pas Mistrza Świata, a Artur Kawa chce wziąć rewanż na zawodniku z Egiptu, z którym ma stare porachunki. Na gali, w charakterze gości, pojawią się takie sławy jak: bokser Rafał Jackiewicz, Szymon Adam Bajor, bardzo dobry zawodnik wagi ciężkiej MMA oraz Artur Kornik Sowiński w roli komentatora. Do Mikołowa przyjadą prezydenci federacji WKF i WKN. Gala odbędzie się 23 lutego. Więcej szczegółów w kolejnym wydaniu „Naszej Gazety”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search