Sport

Podtrzymane serie

W weekendowej kolejce ligowej piłkarskie serie podtrzymały Polonia i Gwarek w czwartej lidze, AKS Mikołów w piątej oraz Sokół Orzesze w klasie „A”. Dwie pierwsze są powodem do dumy, gdyż Polonia nie przegrała siódmego meczu z rzędu, a Gwarek odniósł czwarte kolejne zwycięstwo. Oby tak dalej. Niestety, niechlubną serię porażek podtrzymał AKS Mikołów, przegrywając trzeci mecz z rzędu oraz Sokół Orzesze, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu, a rozegrał już osiem spotkań.

IV liga
Beskid Skoczów - Polonia 1:1 (1:1)
Polonia: Franke - Łęszczak, Gersok, Mazur, Dubaniewicz, Badura, Mazurek, Smyla (46 Korcz), Wójcik, Sadłocha (46 Drabik), Gielza.
Trenerzy: Marek Mazur, Michał Majsner
Bramki: Gielza - 45 min.
Żółta kartka: Wójcik.
Polonia remisem 1:1 z Beskidem w Skoczowie, podtrzymała dwie serie. Pierwszą, z bieżącego sezonu - rozegrała siódmy mecz z rzędu bez porażki w rundzie jesiennej, drugą, mniej chlubną - nadal nie wygrała w Skoczowie. Generalnie był to trudny mecz. Gospodarze drużynie z czoła tabeli przeciwstawili ogromną wolę walki, utrudniając tym samym podopiecznym Marka Mazura i Michała Majsnera grę. Z kolei goście widząc, że meczu nie mogą wygrać, zrobili wszystko, żeby go nie przegrać. I nie przegrali.

Gwarek Ornontowice - Iskra Pszczyna 3:1 (1:0)
Gwarek: Kojdecki - Wojtoń, Ferensztain, Tomecki, Hermann, Niewiedział (90 Zaborowski), Boczar, Wilk, Saliński (71 Książek), Kasprzyk (88 Oleksy), Zdrzałek (76 Lewandowski).
Trener: Wojciech Osyra
Bramki: Zdrzałek 2, Boczar.
Gwarek „złapał formę” i trudno na niego znaleźć receptę. W meczu z niewygodną dla siebie Iskrą, ornontowiczanie pokazali efektowną i efektywną grę, pewnie odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Brawo zawodnicy, brawo szkoleniowcy!

Wilki Wilcza - Orzeł Mokre 1:0 (0:0)
Orzeł: G. Tide - Andrecki, Grygny (53 Frankowski), Jurecki, Kolasa, Magnor (84 Janoszka), Ostrowski, Simon, K. Tide, Tomeczek, Wiercioch.
Trener: Mateusz Karcz
Orzeł walczył dzielnie w Wilczy i wydawało się, że wydrze Wilkom jeden punkt. Niestety, w drugiej minucie doliczonego czasu gry stracił gola i wszystkie punkty. Taka porażka boli.

V liga
AKS Mikołów – LKS Goczałkowice 0:3 (0:1)
AKS: Grychtoł - Przybylski, Kubisz, Ślósarek, Wieczorek, Oltman (63 Marciniak), Żyłka, Zamojda, Kowalski (46 Wita), Nowak, Polak (82 Nogal).

Klasa „A”
AKS II – UKS Szopienice 1:3
Strażak Mikołów – KP Katowice 6:1
Fortuna Wyry – LKS Gardawice 3:1
Sokół Orzesze – LKS Rudołtowice-Cwiklice 0:5
Gwarek II Ornontowice – Zaborze Zabrze 3:6

Klasa „B”
Kamionka Mikołów – Pogoń Nowy Bytom II 4:3
ZET II Tychy – Polonia II 0:1
LKS Goczałkowice II – LKS Woszczyce 2:6
Wilki II Wilcza – LKS Bujaków 2:10
Borza Borowa Wieś – Sośnica Gliwice 0:7
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search