Sport

Polonia grała do końca

Previous Next

W trzech klasach rozgrywkowych z 11 drużyn z powiatu mikołowskiego tylko trzy odniosły zwycięstwa. W czwartej lidze Polonia oraz Strażak i rezerwy Gwarka w klasie „A”. Dramatyczny mecz odbył się w Łaziskach. Po 90 minutach Polonia remisowała 1:1 z Unią Racibórz, ale grała do końca.

W doliczonym czasie gry strzeliła dwa gole i pozostała na drugim miejscu w tabeli. W piątej lidze porażkę poniósł Orzeł Mokre, co sprawiło, że wicelider zrównał się punktami z mikołowianami, którzy przewodzą swojej grupie. W klasie „A” kolejna wysoka porażka Sokoła Orzesze i druga z rzędu porażka Kamionki.

IV liga
Polonia – Unia Racibórz 3:1 (0:0)
Polonia: Franke – Gersok, Króliczek (78 Fabian), Kruk, Dubaniewicz, Rączka, Węglarz, Czupryna (65 Paszek), Mazurek, Kaczmarczyk (75 Łoboda), Tyszczak (82 Korcz).
Trenerzy: Marek Mazur, Michał Majsner
Bramki: Węglarz – 55 min. Mazurek – 90 min. Korcz – 90 min.
Polonia wygrała 3:1, ale dlatego, że grała do końca. Przy prowadzeniu 1:0, nie wykorzystała kilku okazji do podwyższenia wyniku, co wykorzystali goście, wyrównując na 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Mazurek i Korcz strzelili gole dające Polonii zwycięstwo i sprawiając prezent kierownikowi drużyny, Robertowi Janeckiemu, który w dzisiejszy meczu po raz czterechsetny zasiadał na ławce Polonii.

Gwarek Ornontowice - Krupiński Suszec 0:1 (0:0)
Gwarek: Płoskonka - Rajca, Niewiadomski (86 Foszmańczyk), Poloczek, Korzeniowski, Grzyb (80 Ferensztain), Oleksy (83 Kabała), Boczar, Niewiedział, Kasprzyk, Zdrzałek (75 Sikora).
Trener Jarosław Bryś.

V liga
AKS Wyzwolenie Chorzów - AKS Mikołów 1:1 (0:1)
Bramka dla AKS Mikołów: Polak

Urania Kochłowice – Orzeł Mokre 3:1 (2:0)
Orzeł: Skotnicki - Wiercioch, Andrecki, Ostrowski (84 Rotkegel), Magnor (46 Simon), Kopyciok, Kubacki (73 Janoszka), Pisarek, Mnochy, Kolasa, Wróblewski (67 Kamieński)
Trener: Mateusz Karcz
Bramka dla Orła: Kolasa

Klasa „A”
LKS Gardawice – LKS Studzionka 0:2
Kamionka Mikołów – Pogoń Nowy Bytom 1:4
ZET Tychy – Fortuna Wyry 1:0
Urania II – Strażak Mikołów 1:3
Gwarek II Ornontowice – Stal Zabrze 2:0
LKS Wisła Wielka – Sokół Orzesze 6:0
AKS II – FC Katowice 1:3

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search