Sport

Polonia i Orzeł już trenują

Previous Next

Miniony weekend dla kilku drużyn piłkarskich powiatu mikołowskiego był ostatnim weekendem wakacyjnym, gdyż w tym tygodniu rozpoczynają przygotowania do sezonu 2021/22. Jako pierwsza z „naszych” drużyn czwartoligowych „ładowanie akumulatorów” rozpoczęła Polonia Łaziska, której piłkarze w poniedziałkowe popołudnie „zaliczyli” pierwszy trening.

Na zajęciach stawiło się 16 zawodników. To nie cała kadra, gdyż kilku piłkarzy przebywa jeszcze na urlopach. Okres przygotowań będzie krótki, gdyż czwarta liga wystartuje 14 sierpnia. Do tego czasu trzeba będzie zbudować formę i rozegrać kilka gier kontrolnych. Szkoleniowcy Polonii zaplanowali osiem sparingów w terminach:

14 lipca, środa - Gwarek Tarnowskie Góry (III liga)

17 lipca - Ruch Chorzów (drużyna młodzieżowa)

21 lipca - Czarni Gorzyce (IV liga)

24 lipca – Porawie Większyce (IV liga)

28 lipca – Ostoja Żelisławice (liga okręgowa)

31 lipca – Spójnia Landek (IV liga)

 4 sierpnia – GKS II Tychy (IV liga)

 7 sierpnia – Fortuna Wyry (klasa „B”)

Mecze z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ruchem Chorzów, Czarnymi Gorzyce oraz Porawiem Większyce rozegrane zostaną w Łaziskach. Pierwsze spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry w środę, 14 lipca o godzinie 18.00.

***

Tego samego dnia przygotowania do sezonu rozpoczął Orzeł Mokre. Siódme miejsce w grupie spadkowej ligi okręgowej nie dało utrzymania w tej klasie rozgrywek, stąd też podopiecznym trenera Damiana Krajanowskiego przyjdzie walczyć w 14-zespołowej klasie „A” z bardzo mocnymi rywalami, z których Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, Wawel Wirek, Naprzód Lipiny i Urania Kochłowice grały w zakończonym sezonie w „okręgówce”. A ponieważ każdy z tych zespołów będzie chciał powrócić na „utracone miejsce”, więc by się liczyć w rozgrywce, do rundy jesiennej trzeba będzie przygotować optymalną formę. Do czasu rozpoczęcia rozgrywek (22 sierpnia) Orzeł rozegra gry kontrolne w terminach:

15 lipca, czwartek – AKS Mikołów (godz. 18.30 na stadionie AKS-u)

31 lipca,  sobota – Concordia Knurów (w Mokrem)

 6 sierpnia, piątek – Gwiazda Ruda Śląska (godz. 18.00 w Rudzie Śląskiej)

14 sierpnia, piątek – MKS Zaborze (godz. I miejsce do ustalenia)

***

Również w poniedziałek okres przygotowawczy rozpoczął zdegradowany do ligi okręgowej mikołowski AKS. W pierwszym tygodniu treningów mikołowianie rozegrają mecz kontrolny z Orłem Mokre. Mecz temn rozegrany zostanie w czwartek, 15 lipca o godzinie 18.30 na boisku AKS-u.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search