Sport

Powalczą dla Paulinki - Pod patronatem „Naszej Gazety”

Dobra informacja jest taka, że szykuje się gala sportów walki, jakiej powiat mikołowski jeszcze nie widział. Jest też zła wiadomość, bo nie ma już cegiełek - biletów na zawody. Organizatorzy zapewniają, że II Charytatywna Gala Kickboxingu Open Cup Europe 2020, będzie transmitowana w Internecie. Oprócz walk zobaczymy piękne tancerki z katowickiego zespołu Insomnia i karateków z Orzesza łamiących przedmioty.

 

Pisaliśmy już o tym w ubiegłym miesiącu, ale znamy kolejne szczegóły. Przypomnijmy, że po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej charytatywnej gali kickboxingu w Mikołowie, jej organizatorzy, a wśród nich mikołowianin Dariusz Zając, zapowiedzieli ciąg dalszy i to z jeszcze większym rozmachem. Słowa dotrzymują. Do grona honorowych patronów imprezy dołączył rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Zawodami zainteresowały się także regionalne
i ogólnopolskie media.

 

Ponieważ nie ma już wejściówek, możemy spodziewać się pełnych trybun w hali mikołowskiego MOSiR. Zapowiadają się wielkie emocje. Na rozgrzewkę, dzień wcześniej, czyli 22 lutego - w sobotę, odbędą się walki młodzików. Zwycięzcy pojawią się w ringu podczas niedzielnej gali.

 

Program imprezy jest bardzo bogaty. Odbędzie się mecz Polska-Austria. Zaplanowano też walki o pas międzynarodowego mistrza Polski oraz o puchar Mikołowa. Zobaczymy świetnych zawodników z kraju i ze świata, a wśród nich Piotra Sokoła, Rafała Kosiarskiego, Jana Sałamachę i Katarzynę Jaworską. Wystąpią też fighterzy z Mikołowa. Michał Zając powalczy o pas Mistrza Świata, a Artur Kawa chce wziąć rewanż na zawodniku z Egiptu, z którym ma stare porachunki. Na gali, w charakterze gości, pojawią się takie sławy jak: bokser Rafał Jackiewicz, Szymon Adam Bajor, bardzo dobry zawodnik wagi ciężkiej MMA oraz Artur „Kornik” Sowiński - w roli komentatora. Walki odbędą się w formułach: K1, Kickboxing, Lowkick. Oprócz tego przewidziano wiele innych atrakcji. Odbędą się licytacje, pokazy taneczne i niezwykły show tameshiwari, czyli łamania przedmiotów w wykonaniu zawodników z UKS Karate Kyokushin Orzesze, o których więcej napiszemy w kolejnym numerze gazety. Cały dochód ze sprzedaży biletów na II Charytatywną Galę Kickboxingu Open Cup Europe 2020, zostanie przekazany na rzecz Pauliny Kolańskiej. Więcej bieżących informacji na profilu facebookowym Dariusza Zająca.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search