Sport

Rehabilitacja poprzez sport

Previous Next

25 kwietnia w łaziskiej hali MOSiR odbędzie się Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

 

- Podopieczni naszego Ośrodka należą do Klubu Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie. Powstaliśmy w październiku 2010 roku, jako Sekcja Terenowa „Pogromcy”. Działamy przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Wyrach i Warsztatach Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mikołowie. Podstawowym celem naszej działalności jest organizacja treningów i zawodów w różnych dyscyplinach sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ma to na celu zapewnienie im możliwości lepszego rozwoju sprawności fizycznej, wykazywania się odwagą, odczuwania radości i dzielenia się talentami, umiejętnościami i przyjaźnią ze swoimi rodzinami, innymi zawodnikami oraz społecznością lokalną – wyjaśnia Małgorzata Szolc z ORW Wyry.

 

Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej dla osób z dodatkową ciężką niepełnosprawnością fizyczną, która uniemożliwia udział w normalnych treningach i zawodach, tzw. program MATP jest organizowany w naszym powiecie od 2011 roku. Zawody są organizowane na szczeblu lokalnym i śląskim.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search