Sport

Ruch na boiskach

Previous Next

W większości klubów piłkarskich okres przygotowawczy w pełni, więc nic dziwnego, że i na murawach spory ruch, gdyż trenerzy sprawdzając stan wytrenowania swoich podopiecznych, rozgrywają mecze kontrolne. Często dwa w ciągu kilku dni. W minionym tygodniu sparingi rozgrywała zespoły od czwartej ligi do klasy „B”.

Dwa spotkania z czwartoligowcami rozegrała Polonia Łaziska. Oba zwycięskie: 2:0 z Czarnymi Gorzyce oraz 5:3 z Porawiem Większyce. W obu spotkaniach trener Tukaj sprawdził sporą grupę zawodników, których chciałby widzieć w swoim zespole.

Dwa mecze rozegrał też Gwarek Ornontowice. Niestety, przemeblowywany zespół nie zna jeszcze smaku zwycięstwa, gdyż przegrał oba spotkania. 0:4 ze Spójnią Landek i 0:2 z LKS-em Bełk.

Spadkowicz z czwartej ligi, mikołowski AKS przygotowuje się do sezonu pod okiem nowego szkoleniowca – Adama Krzęciesy. Solidnie i potwierdzają to wyniki sparingów. Zwycięstwa 2:0 nad Sośnicą Gliwice i 9:0 nad Silesią Miechowice mają swoją wymowę.

Drugi przedstawiciel ligi okręgowej, Burza Borowa Wieś  pokonała Leśnika Kobiór 4:2.

Drużyny klasy „A” również pokazały się z dobrej strony. LKS Woszczyce wygrał z Górnikiem Boguszowice 3:1, Orzeł Mokre z Sośnicą Gliwice 4:2, a beniaminek tej klasy rozgrywek, Kamionka Mikołów pokonała Uranię Kochłowice 6:4 oraz Strażaka Mikołów 5:4.

Wyniki:

AKS Mikołów – Sośnica Gliwice 2:0

Polonia Łaziska – Czarni Gorzyce 2:0

Spójnia Landek – Gwarek Ornontowice 4:0

Urania Kochłowice – Kamionka Mikołów 4:6

Polonia Łaziska – Porawie Większyce 5:3

LKS Bełk – Gwarek Ornontowice 2:0

AKS Mikołów – Silesia Miechowice 9:0

Burza Borowa Wieś – Leśnik Kobiór 4:2

Orzeł Mikre – Sośnica Gliwice 4:2

LKS Woszczyce – Górnik Boguszowice 3:1

Kamionka Mikołów – Strażak Mikołów 5:4

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search