Sport

Runda jesienna na mecie

Zmagania piłkarzy niższych klas rozgrywkowych w rundzie jesiennej dobiegły końca. Przed zawodnikami jeszcze tzw. „roztrenowanie”, a potem wakacje aż do stycznia. Ostatnia kolejka pierwszej rundy przyniosła więcej rozczarowań, niż powodów do radości. W czwartej lidze Polonia i Gwarek grały na własnych boiskach i solidarnie zremisowały w identycznym stosunku 1:1. W piątej lidze „pół na pół”.

W grupie pierwszej AKS przegrał w Katowicach z rezerwami Rozwoju 1:2, a w grupie drugiej, w Gołkowicach Orzeł pokonał gospodarzy 1:0 i został „Mistrzem jesieni”. W klasie „A” w dziewięciu meczach z drużynami powiatu mikołowskiego padły 22 bramki. Kibice nie oglądali ich tylko w Śmiłowicach, gdzie Strażak zremisował z Pogonią Nowy Bytom. Siedem goli stracił LKS Gadrawice, cztery rezerwy AKS-u, które nie dokończyły meczu w Świętochłowicach, gdyż zespół został zdekompletowany, a siedem bramek na koniec rundy strzelili w jednym meczu piłkarze Sokołą Orzesze. Przegrała także Fortuna i rezerwy Gwarka, a Kamionka przywiozła jeden punkt z Katowic. Teraz pora na podsumowania, ale to już w papierowym wydaniu „Naszej Gazety”.

IV liga
Polonia - Jedność 32 Przyszowice 1:1 (1:0)
Polonia: Franke - Kruk (57 Łoboda), Mazur, Fabian, Gersok, Mazurek, Kaczmarczyk, Rączka, Czupryna (85 Tyszczak), Badura (62 Paszek), Węglarz 81 (Sadłocha).
Trenerzy: Michał Majsner, Marek Mazur
Bramka dla Polonii: Mazurek - 3 min.

Gwarek Ornontowice - Szczakowianka Jaworzno 1:1 (1:1)
Gwarek: Płoskonka - Rajca, Poloczek, Grzyb, Korzeniowski, Boczar, Oleksy (62 Drapała), Foszmańczyk (72 Sewerin), Niewiedział, Zdrzałek, Kasprzyk.
Trener Jarosław Bryś.
Bramka dla Gwarka: Grzyb

V liga
Rozwój II Katowice - AKS Mikołów 2:1 (1:1)
Bramka dla AKS-u: Prus
KS 27 Gołakowice – Orzeł Mokre 0:1
Bramka dla Orła: Wróblewski

Klasa „A”
Strażak Mikołów – Pogoń Nowy Bytom 0:0
Śląsk Świętochłowice – AKS II Mikołów 4:0
1.FC Katowice – Kamionka Mikołów 1:1
Sokół Orzesze – Krupiński II Suszec 7:0
Fortuna Tychy – JUW-e Tychy 0:1
LKS Rudołtowice – LKS Gardawice 7:0
Drama Kamieniec – Gwarek II Ornontowice 1:0
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search