heading article

Sport

Sportowe podsumowanie roku

W starostwie odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół naszego powiatu. Starosta Henryk Jaroszek w obecności naczelnik wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa Iwony Smorz, dyrektorów i nauczycieli z poszczególnych placówek oraz uczniów, którzy osiągnęli w mijającym roku szkolnym najwyższe noty w sporcie wręczył nagrody puchary i statuetki najlepszym.

W kategorii podstawówek triumfowała Szkoła Podstawowa nr 3, zaraz za nią uplasowało się SP1 z Łazisk Górnych, zaś na najniższym stopniu podium mikołowska piątka. Wśród gimnazjów zwyciężyło mikołowskie G2, zaś drugie miejsce przypadło jedynce również z tego miasta, trzecie miejsce wywalczyło G1 z Łazisk Górnych. W grupie najstarszej, gdzie rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych po raz kolejny zwyciężyło I LO im. Karola Miarki, drugie miejsce przypadło II LO im. rotmistrza Pileckiego, a trzecie ZST w Mikołowie. Placówki, które zdobyły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają z budżetu powiatu po 1000 złotych na zakup sprzętu sportowego, te które zajęły drugie 700 złotych, a trzecie 500 złotych.

Podsumowanie rocznych zmagań sportowych było także okazją do przedstawienia wyników rywalizacji chłopców i dziewcząt, którą przybliżył Cezary Karbowski, prezes Szkolnego Związku Sportowego w naszym powiecie. Wśród szkół podstawowych triumfowały dziewczyny z SP3 Mikołów, a wśród chłopców uczniowie z SP5 również z Mikołowa. Rywalizacja gimnazjalistek i gimnazjalistów w naszym powiecie zakończyła się zwycięstwem mikołowskich szkół G1 w kategorii dziewczyn i G2 chłopców. W grupie najstarszej całą pulę zebrały licealistki i licealiści z Miarki. Jeśli zaś chodzi o udział naszych placówek w zmaganiach wojewódzkich. To w ogólnej punktacji szkół województwa śląskiego najwyższe trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 , dziesiąte przypadło Gimnazjum nr 1,  a 11 I LO im. Karola Miarki.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search