Sport

Tomasz Maturski – karate mistrz

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu na Sportową Osobowość Powiatu Mikołowskiego 2022. Karate trenuje od czwartej klasy szkoły podstawowej. W dzielnicy, w której mieszkał miał do wyboru dwa rodzaje zajęć: hokej na lodowisku Jantor albo karate. Wybrał to drugie.

Wszystko zaczęło się w klubie TKKF Czarni, a pierwszym trenerem był Dariusz Łyczko.  W Czarnych trenował kilka lat, później przeniósł się do katowickiego klubu Spartakus. Tam trenował ze starszymi i doświadczonymi zawodnikami i dziś uważa, że były to treningi charakteru. Żaden straszy zawodnik nie liczył się z tym, że trenuje z młodszym.

Kiedy patrzy na to z perspektywy czasu i punktu widzenia szkoleniowca, twierdzi, że dzisiaj żaden rodzić by nie puścił swojego na dziecka na taki właśnie trening. A on trenował trzy razy w tygodniu i kiedy starsi zawodnicy myśleli, że już nie da rady, znów był na treningu. I tak systematyczna oraz ciężka praca w wieku 18 lat zaowocowała udanymi startami w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwach Śląska. Dzięki charakterowi i tytanicznej pracy, dziś jest posiadaczem czwartego stopnia mistrzowskiego Dan (4 DAN), złotym medalistą Mistrzostw Świata i Europy (dwukrotnie) seniorów, złotym medalistą Pucharu Europy, Mistrzostw Polski i Śląska, zdobywcą srebrnych i brązowych medali na wielu imprezach rangi światowej czy krajowej. Jest także absolwentem pedagogiki z wychowaniem fizycznym oraz założycielem i trenerem w dwóch klubów: UKS Karate Kyokushin Orzesze oraz UKS Mikołowski Klub Karate Kyoksuhin. Wychował wielu zawodników klasy światowej, co sprawiło, że w plebiscycie Dziennika Zachodniego został trenerem roku 2021 powiatu mikołowskiego. Teraz do kolekcji trofeów dorzucił Laura Sportowej Osobowości Roku 2022 Ziemi Mikołowskiej.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search