Sport

Trzecie miejsce Lwów Jasia

Previous Next

W Bochni rozegrano I Memoriał Piłki Ręcznej Oldbojów im. Jerzego Widły, w którym wystartowało sześć drużyn "wcześniej urodzonych szczypiornistów". W tym gronie znalazły się łaziskie "Lwy Jasia".Startujące zespoły podzielono na dwie grupy, w których grały ze sobą systemem "każdy z każdym". Ekipa z Łazisk grała pierwszy mecz "prosto z podróży" z gospodarzami i uległa im 12:14. W drugim spotkaniu z Czantorią Ustroń koncentracji już nie zabrakło i mecz stał się łatwym łupem Lwów, a jego wynik brzmiał 16:8.

To dało drugie miejsce w grupie i prawo gry o trzecie miejsce w turnieju. Mały finał , czyli mecz z Czuwajem Przemyśl był powtórką ubiegłorocznego finału Mistrzostw Polski. Łazisczanie od pierwszej akcji grali bardzo uważnie, zdobywając trzybramkową przewagę i pierwszą połowę wygrali 9:3. W drugiej odsłonie Czuwaj częściowo zminimalizował straty, ale końcówka ponownie należała do ekipy z Łazisk i mecz zakończył się zwycięstwem Lwów 17:10, a ekipa stanęła na trzecim stopniu podium dla zwycięzców. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Giebel.

W bocheńskim turnieju Lwy Jasia grały w składzie: Andrzej Stradomski, Wiesław Wronka, Andrzej Olszówka, Grzegorz Giebel, Marek Baron, Franciszek Świtalik, Piotr Król, Ryszard Jarząbek, Krzysztof Gizak i Marek Ciesielski.
Tapi

 

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search