heading article

Sport

Udany start, choć bez podium

Początek stycznia, to czas rozgrywania mistrzostw krajowych w kolarstwie przełajowym. Tegoroczny championat (już 85) rozegrano 8 i 9 stycznia w Gościęcinie, na terenie słynnych Bryksów. Pierwszy dzień zmagań przebiegał głównie pod znakiem rywalizacji w kategoriach masters i amator oraz najmłodszych, czyli żaków i żaczek, a także młodzików i młodziczek. Na zaliczanej do najtrudniejszych w Polsce, twardej i zmrożonej trasie rywalizowali też zawodnicy i zawodniczki ze Stowarzyszenia Kolarski Mikołów.

Jako pierwsi wystartowali Mastersi. W gronie mężczyzn Piotr Gajdzik był 21, a Sława Gajdzik uplasowała się tuż za podium, czyli na czwartym miejscu.

W kategorii Żaków 18 miejsce zajął Grzegorz Ślęzak. Sporo emocji przyniósł wyścig młodziczek, w którym startowały trzy mikołowianki. Po dobrej jeździe i walce na trasie, jako siódma linię mety przejechała Kinga Słomka. Oliwia Kostrzewińska była 22, a Agata Zelmozer zaliczyła upadek i wycofała się z wyścigu. Jako ostatni z mikołowskiej grupy wystartowali młodzicy: Dawid Kałuża oraz Maciek Janasik. Maciek przyjechał na 55 miejscu, a Dawid był 59.

W niedzielę do boju stanęła juniorka – Julia Gajdzik. Po ambitnej walce w doborowej stawce rywalek wywalczyła 10 miejsce.

Start w tak trudnej imprezie jak Mistrzostwa Polski i na tak trudnej trasie należy zaliczyć do udanych. To ciągle bardzo młoda sekcja, której członkowie zdobywają doświadczenie. I choć na podium jeszcze nie stanęli, na trasie byli widoczni, a zajęcie miejsc w czołowych dziesiątkach najlepszych zawodniczek czy zawodników w kraju, to ogromny sukces. Doświadczenia zdobyte w największej imprezie krajowej tego typy, na pewno będą procentować w kolejnych startach.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search