Sport

W trzeciej i czwartej bez punktów

Previous Next

Tego jeszcze w tym sezonie nie było. W ligowy weekend mikołowsko – rudzkie zespoły grające w trzeciej i czwartej lidze nie zdobyły żadnego punktu.

W trzeciej lidze Polonia po słabiutkim meczu przegrała z ostatnią w tabeli Małąpanwią Ozimek 1:2, a Grunwald uległ w Zdzieszowicach Ruchowi aż 2:6, choć w 60 minucie remisował 2:2.

Powodów do radości nie mają także czwartoligowcy Slavia i Gwarek, które przegrały swoje mecze na własnym terenie.

W piątej lidze derby Rudy Śląskiej pomiędzy Uranią i Wawelem. Do wiosny z podniesionym czołem mogą chodzić kochłowiczanie, którzy pokonali rywala zza miedzy 4:2. Trwa dramat Sokoła, który zebrał sromotne lanie w Nędzy, przegrywając w dwucyfrowym wyniku 0:10. Pozbierał się Orzeł Mokre, który wygrał ważny mecz „za miedzą”, w Paniówkach 2:1.

Dziś podajemy też wyniki naszych drużyn grających w najniższych ligach, czyli klasie „A” i klasie „B”.

III liga
Polonia Łaziska Górne - Małapanew Ozimek 1:2 (0:2)
Polonia: Franke - Mazurek, Rybak, Mazur, Gersok (83 Nawrocki), Suda, Kruk (71 Rączka), Widuch, Paszek (74 Wawoczny), Krakowski (46 Jarnot), Tyc.
Trener Rafał Bosowski.
Bramka: Jarnot.
Małapanew: Feć - Ploch, Cembolista, Baingo, Riemann, Meryk (64 Borowiec), Górniaszek, Robak (89 Molendowski), Wróblewski, Marzec (80 Reimann), Czapliński.
Trener Dariusz Kaniuka.
Bramki: Plich, Czapliński.

Ruch Zdzieszowice – Grunwald 6:2 (2:1)
Ruch: Kasprzik – Bachor (84 Matyja), Kostrzycki, Polak, Nowak, Ł. Damrat, Kapłon (65 Czajkowski), Szatkowski, Pindral, Kiliński, Dudek (78 T. Damrat).
Trener: Łukasz Rogacewicz.
Bramki: Ł. Damrat, Szatkowski, Kiliński, Dudek, T. Damrat, Damrat.
Grunwald: Soldak – Łęcki, Wolek, Szczypior, Kiepura, Brzozowski, Dreszer (56 Stanisławski), Ciołek, Włodarczyk (56 Jagodziński), Zalewski, Kot (83 Kowalski).
Trener: Jacek Bratek.
Bramki: Kot, Zalewski.

 1.    Polonia Bytom                    16  37  41-10
 2.    Odra Opole                     16  34  36-20
 3.    Skra Częstochowa               16  30  33-13
 4.    Ruch Zdzieszowice               16  30  30-16
 5.    BKS Stal Bielsko-Biała          16  29  34-15
 6.    Rekord Bielsko-Biała          16  28  31-22
 7.    GKS 1962 Jastrzębie           16  27  24-19
 8.    Polonia Łaziska Górne          16  25  18-19
 9.    Pniówek Pawłowice Śląskie     16  24  23-16
10.    Górnik II Zabrze               16  23  32-24
11.    Szombierki Bytom               16  23  23-18
12.    LKS Czaniec                    16  22  12-17
13.    Ruch II Chorzów               16  21  29-34
14.    Swornica Czarnowąsy               16  19  20- 3
15.    Grunwald Ruda Śląska          16  18  18-28
16.    Podbeskidzie II Bielsko-Biała     16  17  20-21
17.    Górnik Wesoła                    16  16  24-35
18.    Małapanew Ozimek               16   9   9-37
19.    Piast II Gliwice               16   8  18-41
20.    Skalnik Gracze                    16   7  12-50

IV liga
Slavia Ruda Śląska - Przyszłość Ciochowice 1:2 (1:0)   
Slavia: Strąk - Skorupski (15 Lach), Szaruga, Moritz, Puschhaus, Kowalik, Korban, Gancarczyk, D. Maciaszczyk, M. Rejmanowski (70 P. Maciaszczyk), Wawrzyczek (82 Duda).
Trener Marek Piotrowicz.
Bramka dla Slavii: Gancarczyk

Gwarek Ornontowice - LKS Bełk 2:3 (1:2)
Gwarek: Nowak - Rajca (55 Cymański), Niewiadomski, Tomecki, Niewiedział, Kasprzyk, Boczar, Horny, Sikora (72 Sewerin), Zdrzałek, Leszczyński.
Trener Damian Galeja.
Bramki dla Gwarka: Horny, Kasprzyk.

V liga   
Urania – GKS Wawel 4:2 (2:1)
Urania: Koperwas - Grzesik, Barczak, Gabryś, Hejdysz, Zawisza, Musiał, Kornas, Kamieński, Stawowy, Mzyk (15 Piecha, 90 Zalewski).
Trener: Stanisław Mikusz.
Bramki: Zawisza 2, Musiał, Kornas.
Wawel: Gawlik, Grzywa, Pilszczek (60 Lux), G. Kałużny, Maciejok, Piętoń, K. Kałużny, Buchcik, Pyc, Jaromin, Majnusz (75 Aleksa).
Trener: Jarosław Zajdel.
Bramki: Piętoń, G. Kałużny.

AKS Mikołów - Pogoń Imielin 1:2 (1:0)
Bramka dla AKS-u: Kies.

LKS 1908 Nędza - Sokół Orzesze 10:0 (5:0)

Tempo Paniówki - Orzeł Mokre (Mikołów) 1:2 (0:1)
Bramki dla Orła: Kolasa, Wróblewski.

Klasa „A”
Urania II Ruda Śląska - Jastrząb Bielszowice 2:3
Pogoń Nowy Bytom - 1.FC Katowice II 2:0
Sokół Wola - Fortuna Wyry 1:1
AKS II Mikołów - Strażak Mikołów 0:2

Klasa „B”
LKS 45 Bujaków – Naprzód Świbie 1:2
Victoria Katowice – Kamionka Mikołów 0:1
Jastrząb II Bielszowice – Wawel II Wirek 3:3
Burza Borowa Wieś - Pogoń Ziemięcice 6:2
Gwarek II Ornontowice - Concordia II Knurów 1:2

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search