Sport

Weekendowy futbol

Previous Next

Za nami kolejny piłkarski weekend, w którym grali piłkarze prawie wszystkich klas rozgrywkowych, jako że na inaugurację sezonu czeka jeszcze tylko klasa „B” podokręgu Katowice.

W weekendowych spotkaniach najlepiej zaprezentował się Orzeł Mokre, który odniósł drugie efektowne zwycięstwo. Po ubiegłotygodniowym 7:0, w sobotę podopieczni Damiana Krajanowskiego podejmowali ekipę Stadionu Śląskiego, Przybyłym na stadion kibicom pokazali, że mierzą wysoko. Narzucili rywalowi swoje warunki gry i już w szóstej minucie po strzale Mateusza Kiepury, objęli prowadzenie. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Wiktor Cioch, a po kolejnych dziesięciu minutach było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleksander Skrobek. Gospodarze grali składnie i pomysłowo, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. Ale gol padł dopiero w 52 minucie, kiedy to w zamierzaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Wiktor Cioch. W 64 minucie Wojciech Widera podwyższył na 5:0, a kilka minut później goście stanęli przed szansą na gola pierwsze trafienie. Ale na szansie się skończyło, gdyż strzał z rzutu karnego w kapitalnym stylu obronił Paweł Iskała. Wynik meczu na 6:0 ustalił w 80 minucie Jakub Machowicz. Jego strzał z dystansu blokował obrońca, ale tak niefortunnie, że odbita piłka przelobowała bramkarza i wylądowała w siatce.

W IV lidze tylko jeden punkt w Siewierzu zdobyła Polonia, a Gwarek Ornontowice w spotkaniu z Ruchem Radzionków, choć strzelił trzy gole, przegrał mecz 3:4.

W lidze okręgowej swoim rytmem kroczy mikołowski AKS, który odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i jest samodzielnym liderem rozgrywek. Burza Borowa Wieś uległa na własnym boisku Startowi Sierakowice 1:2.

W klasie „A” oprócz zwycięstwa Orła Mokre, rezerwy Gwarka Ornontowice zremisowały z Sokołem Łany Wielkie 2:2, LKS Gardawice uległ Polonii Międzyrzecze 1:3, LKS Woszczyce przegrał z LKS-em Studzionka 0:3 i Kamionka Mikołów również przegrała z Siemianowiczanką Śiemianowice Śląskie 0:1.

W klasie „B” w grupie zabrzańskiej drugie spotkanie wygrał beniaminek, rezerwy Burzy Borowa Wieś, pokonując Dramę Kamieniec 3:2. Ponadto: Fortuna Wyry pokonała drugą drużynę LKS-u Gardawice 2:1, a Niepokorni Orzesze ulegli rezerwom MKS-u Lędziny 0:3.

Nie wiedzie się grającemu w klasie „C” LKS-owi Bujaków, który przegrał drugie spotkanie. Tym razem na własnym boisku z Kłodnicą Gliwice 2:3.

Wyniki:

IV liga

Przemsza Siewierz – Polonia Łaziska 1:1

Bramka dla Polonii: Dawid Hewlik

Gwarek Ornontowice – Ruch Radzionków 3:4

Bramki dla Gwarka: Kamil Lewandowski 2, samobójcza

Liga okręgowa

Burza Borowa Wieś – Start Sierakowice 1:2

Bramka dla Burzy: Bartosz Rosół

AKS Mikołów - CKS Czeladź 1:0

Bramka dla AKS-u: Tomasz Tabiś

Klasa „A”

Orzeł Mokre – Stadion Śląski Chorzów 6:0

Siemianowiczanka Siemianowice – Kamionka Mikołów 1:0

LKS Studzionka – LKS Woszczyce 3:0

LKS Gardawice – Polonia Międzyrzecze 1:3

Sokół Łany Wielkie – Gwarek II Ornontowice 2:2

Klasa „B”

Fortuna Wyry – LKS Gardawice II 2:1

Niepokorni Orzesze – MKS Lędziny II 0:3

Drama Kamieniec – Burza Borowa Wieś II 2:3

Klasa „C”

LKS Bujaków – Kłodnica Gliwice 2:3

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search