heading article

Sport

Wojownicy o dobrych sercach

Można już rezerwować bilety na Charytatywny Open Cup Europe 2019, czyli  międzynarodowe mistrzostwa Polski w kickboxingu, które odbędą się 3 lutego w hali mikołowskiego MOSiR. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dwójkę chorych dzieci z Mikołowa. To organizacyjny debiut Dariusza Zająca. Jego syn Michał często gości na łamach „Naszej Gazety”, jako znany i utytułowany mikołowski wojownik, odnoszący sukcesy w kickboxingu, a ostatnio także w boksie.

 

O jego zwycięskiej walce w towarzyskim meczy Polska – Włochy pisaliśmy w październiku.   Dariusz Zając  od dziecka interesował się sztukami walki.  W latach szkolnych uprawiał zapasy, ale jego serce skradły treningi K-1. Karierę rozpoczął w klubie SOZO ŻORY. Wtedy na jego drodze pojawił się Frenky Flash, czyli Franciszek Pawlak, mieszkający w Austrii polski zawodnik formuły K-1.  Frenky  jedenaście razy zdobył  mistrzostwo świata WFCA. Trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza Europy. Dwa razy zdobył złoto w mistrzostwach Austrii. Swój przydomek zawdzięcza najkrótszej zwycięskiej walce w swojej karierze, kiedy wygrał przez nokaut już w 12 sekundzie. Początkowa znajomość przerodziła się w przyjaźń i chęć współpracy. Dariusz Zając został pomocnikiem trenera Frenkiego, później jego zastępcą, a od czerwca 2018 – prezesem WKF Poland World Kickboxing Federation Poland.  

 

W październiku 2017 roku, została podjęta decyzja o założeniu Stowarzyszenia Flash K1 Mikołów, którego prezesem został Dariusz Zając.

 

- Charytatywna gala połączona z międzynarodowymi mistrzostwami Polski w kickboxingu w Mikołowie będzie naszym pierwszym, większym przedsięwzięciem organizacyjnym, ale to nie jest największe marzenie. Chciałbym  otworzyć klub sportowy, w którym dzieci do 13 roku życia będą mogły za darmo trenować sztuki walk i rozwijać swoje pasje, a dodatkowo pracować nad swoją kondycją fizyczną i psychiczną – mówi Dariusz Zając.
Podczas lutowej gali w hali MOSiR walką wieczoru będzie pojedynek z udziałem Frenky Flasha.  Imprezę odwiedzą, m.in. Mariusz Wach, Adrian „Ares” Błeszyński i wielu innych gości specjalnych, o których poinformujemy na naszych łamach.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search