Sport

Wracamy! Sportowe Osobowości Ziemi Mikołowskiej po raz dziewiąty.

W 2012 roku redakcja „Naszej Gazety” po raz pierwszy zorganizowała galę, podczas której wręczyliśmy statuetki Sportowych Osobowości Roku Ziemi Mikołowskiej. Pomysł chwycił i stał się imprezą cykliczną. W tym roku powinniśmy wyłaniać „osobowości” po raz jedenasty. Niestety, pandemia sprawiła, że na pewien czas nie tylko zamarło życie sportowe, ale nie było też możliwości zorganizowania gali podsumowującej tę zabawę. Na szczęście te problemy są za nami i wracamy do konkursu!

Rok 2022 na ostatniej prostej. Ten sportowy również. Na arenach światowych, europejskich, krajowych i lokalnych działo się wiele. Bez względu na uzyskane rezultaty, zawsze ich bohaterami byli sportowcy. Teraz nadeszła pora oceny ich dokonań. Osiągnięcia naszych, lokalnych ludzi sportu podsumujemy wręczając po raz dziewiąty statuetki Sportowych Osobowości Ziemi Mikołowskiej 2022. Oczywiście, nie da się tego zrobić bez pomocy Czytelników, którzy nasz lokalny sport tworzą i wiedzą o nim wszystko.

Trzeba przy tym dodać, że „nasi” zawodnicy startowali nie tylko w zawodach lokalnych, ale w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Teraz chcemy docenić ich trud, przyznając im, jako naszym „sportowym ambasadorom” tytuły Sportowych Osobowości Roku Ziemi Mikołowskiej.

Przez cały rok pilnie obserwowaliśmy wydarzenia sportowe i kilku kandydatów do tytułów już mamy, ale nie chcemy mieć wyłączności na ich typowanie. Dlatego też zwracamy się z prośbą do działaczy sportowych klubów powiatu mikołowskiego oraz kibiców o przysłanie nam swoich propozycji. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć, więc czekamy na podpowiedzi. Każda nadesłana propozycja zostanie przez nas wnikliwie rozpatrzona, a część laureatów zostanie zapewne wyłoniona z nadesłanych do nas kandydatur. Przypominamy, że „osobowościami” mogą być zawodnicy startujący w kategorii seniorów, a także trenerzy, sędziowie, działacze.

Propozycje do tytułu „Sportowa Osobowość Ziemi Mikołowskiej 2022” wraz z uzasadnieniem (krótki opis dokonań w bieżącym roku) prosimy przesłać na adres redakcji: „Nasza Gazeta”, 43-190 Mikołów, ul. Prusa 17, lub pocztą elektroniczną na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czekamy na propozycje!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search