Sport

Wyrscy „Wojownicy” na medal

Na początku października kluby zrzeszone w organizacji IBF Polska rozgrywały w niemieckim Steinfurci Otwarte Mistrzostwa Świata IBF. W gronie tym znaleźli się również adepci wyrskiej Szkoły Sztuk i Sportów Walki "Wojownik", którzy reprezentowali Polskę. Szkołę Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" reprezentowało pięciu adeptów: Hanna Ćmiel, Paweł Ryguła, Mariusz Snela, Dawid Szalaty oraz Patryk Szalaty.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad 360 zawodników z 12 krajów całego świata. Mistrzostwa rozgrywano w konkurencjach: kata, kata z bronią, synchron-kata, semi-contact, hand-to-hand fight oraz team fight. Szkołę Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" reprezentowało pięciu adeptów: Hanna Ćmiel, Paweł Ryguła, Mariusz Snela, Dawid Szalaty oraz Patryk Szalaty. Jak na Mistrzostwa Świata przystało, poziom sportowy wszystkich konkurencji był bardzo wysoki i taki też zaprezentowali nasi zawodnicy. Walczyli z ogromną ambicją i zaciętością, zdobywając wysokie miejsca w reprezentowanych przez nich konkurencjach, a w niektórych kategoriach startowało nawet ponad 40 zawodników. Największym sukcesem naszych reprezentantów było zdobycie dwóch medali. To ogromny sukces wyrskiego klubu. Hanna Ćmiel wywalczyła drugie miejsce w kata z bronią, podobnie jak Dawid Szalaty w kategorii mężczyzn. Pozostali sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce w innych kategoriach.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata zachwyciły uczestników i sędziów nie tylko wysokim poziomem poszczególnych konkurencji, ale również wspaniałą atmosferą, co sprawiło, że adepci sztuk walki zapamiętaj tę imprezę na długo.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search