heading article

Sport

Ze zmiennym szczęściem

Previous Next

Drugą wiosenną kolejkę rozegrali piłkarze IV i V ligi oraz klasy „A”, trzecią – piłkarze trzeciej ligi. Zespoły tych klas powiatu mikołowskiego rozegrały siedem meczów i grając ze zmiennym szczęściem, zdobyły 11 punktów z 21 możliwych. Najwięcej powodów do radości mieli sympatycy Gwarka Ornontowice, Orła Mokre i rezerw AKS-u, ale nie narzekali też kibice Polonii i Strażaka.

III liga
BKS Stal Bielsko – Polonia Łaziska 2:2 (1:1)
BKS Stal: Kozik - Urbaniak, Dancik, Wiśniewski, Caputa (75 Rucki), Czaicki (46 Luke), Zdolski, Sobala, Brychlik (46 Lewandowski), Dzionsko, Szumilas.
Trener: Rafał Górak
Bramki: Caputa – 45 min., Dancik – 87 min.
Polonia: Gieracz - Mazur, Łęszczak, Rybak, Gersok (54 Gersok), Widuch, Rączka (82 Tyszczak), Wawrzyniak, Suchecki, Łoboda, Paszek (86 Kruk).
Trener: Rafał Bosowski
Bramki: Wawrzyniak – 17 min., Suchecki – 50 min.

Polonia po remisie 2:2, wraca z Bielska z jednym punktem. Na murawie trzeciego zespołu w tabeli z aspiracjami na awans, podopieczni trenera Bosowskiego pokazali przyzwoitą grę i byli bliscy zdobycia pełnej puli. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie i w obu przypadkach tracili bramki w końcówkach. Pierwszą w 45 minucie, drugą, na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Ten punkt jest jednak niewielkim oddechem przed kolejnym meczem, gdyż pozwolił powiększyć dystans od „kreski” symbolizującej spadek z trzeciej ligi.
- Przed meczem ten punkt bralibyśmy „w ciemno”. Po meczu bardzo się z niego cieszmy, ale pozostał niedosyt. Zwycięstwo było bardzo blisko. Szczególnie szkoda straty pierwszego gola, tuż przed przerwą. Niemniej jednak pokazaliśmy niezłą grę, szczególnie w pierwszej połowie. To my w tej części meczu byliśmy lepsi piłkarsko i dyktowaliśmy warunki gry. W drugiej połowie już tak dobrze nie było. Zmieniali gospodarze, zmieniliśmy i my. Ich zmiany były chyba mocniejsze i udało im się odrobić straty. My w konfrontacji z czołowym zespołem rozgrywek pokazaliśmy, że gramy bez kompleksów. Dlatego powtarzam, że z tej zdobyczy bardzo się cieszymy, gdyż w naszej sytuacji, każdy zdobyty punkt ma ogromną wartość. A tak w ogóle, to ten remis dedykujemy naszym kontuzjowanym: Mateuszowi Wawocznemu, który miał być z nami, ale nie dostał przepustki ze szpitala oraz kibicującemu z gipsem na nodze i kulami, Rafałowi Franke – powiedział po meczu trener Polonii, Rafał Bosowski.

IV liga
GKS II Katowice – Gwarek Ornontowice 0:1 (0:1)
Gwarek: Nowak – Tomecki, Rajca, Sikora (73 Niewiadomski), Niewiedział, Horny, Boczar, Kasprzyk, Fraś (90 Serafin), Leszczyński, Zdrzałek (86 Ferensztajn).
Trener Damian Galeja
Bramka: Zdrzałek

V liga
MKS Lędziny – AKS Mikołów 3:1
Bramka: Kulisa
Orzeł Mokre - Sokół Orzesze 5:2

Klasa” A”
Strażak Mikołów – Naprzód Lipiny 1:1 (0:1)
AKS Mikołów II – Stadion Śląski 3:2
Czapla Kryry – Fortuna Wyry 5:4

Tadeusz Piątkowski

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search