heading article

Sport

Zimowe sparingi

Previous Next

Kolejną porcję sparingów rozegrały przygotowujące się do rundy wiosennej drużyny piłkarskiej trzeciej, czwartej i piątej ligi. Jedna z takich gier kontrolnych, to sparingowe derby powiatu mikołowskiego pomiędzy Polonią Łaziska i Gwarkiem Ornontowice. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli trzecioligowcy.

Polonia Łaziska Górne - Podlesianka Katowice 4:0 (0:0)
Polonia: Gieracz - Gersok, Mazur, Kruk, Suchecki, Badura, Rybak, Rączka, Suda, Czupryna, Tyszczak Na zmiany weszli: Wójcik, Paszek, Łęszczak, Mazurek, Wawrzyniak, Wawoczny, Widuch, Łoboda, Majsner.
Bramki: Majsner 2, Paszek, Kruk.

Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska Górne 1:2 (0:2)
Gwarek: Nowak – Tomecki, Rajca, Niewiedział, Sikora, Bałuszyński, Oleksy, Boczar, Kasprzyk, Leszczyński, Zdrzałek. Na zmiany weszli: Bednarz, Ferensztajn, Niewiadomski, Kabała, Adamczyk.
Bramka: Zdrzałek
Polonia: Gieracz - Łęszczak, Kruk, Mazur, Mazurek, Paszek, Widuch, Wawrzyniak, Wawoczny, Łoboda, Majsner.
Na zmiany weszli: Wójcik, Gersok, Czupryna, Suchecki, Suda, Badura, Tyszczak.
Bramki: Łoboda, Majsner

Rozegrane w Knurowie sparingowe derby powiatu mikołowskiego pomiędzy Gwarkiem i Polonią, mogły się podobać. Nie zabrakło emocji, sytuacji podbramkowych i samych bramek, choć tych mogło być więcej. Gol dla trzecioligowca, zdobyty przez Łobodę w czwartej minucie, w pewnym sensie ustawił mecz. W tej fazie spotkania składniejsze akcje przeprowadzała Polonia, choć i Gwarek starał się odpowiadać tym samym. W 40 minucie łaziszczanie podwyższyli na 2:0 z rzutu karnego i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej, w 59 minucie od starty trzeciego gola Gwarka uratowała poprzeczka, ale od tego momentu, to podopieczni trenera Galei uzyskali przewagę w polu. Kilkakrotnie „zamieszali” pod bramką Polonii, opieczętowali słupek i poprzeczkę i dopiero w 80 minucie umieścili piłkę w bramce Wójcika.

Orzeł Mokre – Górnik MK Katowice 4:4 (1:1)
Bramki dla Orła: Wróblewski 2, Simon, Spalony.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search