Sport

Zimowy bieg

W trzecim Zimowym Biegu Orzeskiego zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni pod honorowym patronatem burmistrza Orzesza w kategorii kobiet zwyciężyła Michalina Mendecka, a mężczyzn: Bartosz Karon.

Zarówno frekwencja, jak i pogoda dopisały. W biegu wystartowało 160 uczestników z całej Polski, którzy ulicami oraz lasami Jaśkowic przebiegli łącznie siedem kilometrów. Start oraz meta, podobnie jak w roku ubiegłym, znajdowały się przed salą widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy nie kryli zadowolenia ze sprawnej organizacji biegu, jak i sprzyjających warunków pogodowych. Jak przyznaje prezes fundacji, Tomasz Mrowiec, lepszej pogody nie mógł sobie wymarzyć na zimową edycję biegu – temperatura w okolicy zera stopni, na niebie słońce, a pod nogami skrzypiący śnieg – to świetne warunki do biegania o tej porze roku.

Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, a na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal wręczony przez druhów 2. Szczepu Harcerskiego Polana, którzy tradycyjnie pomagali przy organizacji wyścigu. Najlepsi biegacze dodatkowo otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli: burmistrz  Orzesza Mirosław Blaski oraz prezes Fundacji Aktywni.

fot.: Weronika Krzemińska, Gazeta Orzeska

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search