heading article

Sport

Zwycięstwa czwartoligowców, piorunujący finisz Gwarka

Previous Next

Kolejny piłkarski weekend za nami. Komplet zwycięstw zanotowali czwartoligowcy powiatu mikołowskiego. Polonia Łaziska odniosła trzecie zwycięstwo w ciągu tygodnia (wliczając Puchar Polski), wygrywając z rezerwami GKS-u Tychy 1:0. Happy endem skończył się mecz Gwarka Ornontowice, który przegrywał do 83 minuty. W piątej lidze dalszy ciąg zadyszki AKS-u, który zremisował z Piastem Bieruń. Nie podtrzymał także pasma zwycięstw Orzeł Mokre, przegrywając na własnym boisku z Polonią Marklowice. W klasie „A” nadal dobra postawa beniaminków: Kamionki i rezerw Gwarka, które zremisowały swoje mecze.

IV liga
Polonia - GKS Tychy II 1:0 (0:0)
Polonia: Franke - Gersok, Króliczek, Fabian, Kruk, Kaczmarczyk (90 Badura), Mazurek, Rączka, Wawoczny, Węglarz (75 Czupryna), Paszek (75 Tyszczak).
Trenerzy: Marek Mazur, Michał Majsner
Bramka: Mazurek - 62 min.
Polonia po zaciętym i wyrównanym meczu wygrała z sąsiadem „zza miedzy”, rezerwami GKS-u Tychy w najniższym rozmiarze, ale najważniejsze są trzy punkty dopisane do puli. Drugi symptom optymizmu, do gra na zero z tyłu. Na pewno w grze Polonii trzeba sporo poprawić, ale postęp w grze jest widoczny i z tego należy się cieszyć. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Marka Mazura i Mateusza Majsnera w tym tygodniu.

Gwarek Ornontowice - GKS Radziechowy-Wieprz 4:1 (0:1)
Gwarek: Płoskonka - Rajca, Niewiadomski, Korzeniowski, Poloczek, Niewiedział (65 Sikora), Ferensztain (68 Oleksy), Boczar, Kasprzyk Zdrzałek (88 Limanówka), Foszmaczyk (65 Sewerin).
Trener Jarosław Bryś.
Bramki dla Gwarka: Sewrin, Rajca, Sikora, Kasprzyk
„Dopóki piłka w grze”..., to powiedzenie zna każdy kibic, a jego prawdziwość potwierdzili piłkarze Gwarka. Do 83 minuty przegrywali z GKS-em Radziechowy 0:1, ale wierzyli w zwycięstwo. Ta wiara pobudziła ich do lepszej gry i w ostatnich minutach meczu strzelając rywalowi cztery gole, przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

V liga
AKS Mikołów - Piast Bieruń Nowy 3:3 (0:2)
AKS: Maliszewski - Frankowski, Twardawa (46 Fus), Welcz, Czyrny, Kubisz, Kies, Kulisa (75 Wyrobek), Nowak (46 Polak), Pitlok, Wieczorek (46 Prus).
Trener Krzysztof Szybielok.
Bramki dla AKS-u: Prus 2, Kies.

Orzeł Mokre – Polonia Marklowice 1:2 (1:1)

Klasa „A”
Kamionka Mikołów – Kolejarz Katowice 3:3
Hetman Katowice – Strażak Mikołów 2:6
Stadion Śląski – AKS II Mikołów 6:2
LKS Gardawice – LKS Frydek 1:1
Sokół Orzesze – LKS Rudołowice 3:0
Fortuna Wyry – Czapla Kryry 2:0
Carbo Gliwice – Gwarek II Ornontowice 1:1
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search