Sport

Zwycięstwa Gwarka i Woszczyc

W sobotę rundę wiosenną rozpoczęło pięć drużyn naszego powiatu. Dwie czwarto ligowe i trzy grające w klasie „A”. Inauguracja nie wypadła okazale, gdyż bilans weekendu, to dwa zwycięstwa i trzy porażki.

Udanie „piłkarską wiosnę” zainaugurował ornontowicki Gwarek. Do czwartku nie wiadomo było Gdzie ornontowiczanie rozegrają swoje spotkanie. Opóźnienia w rozpoczęciu praz remontowych na płycie, pozwoliły rozegrać ten mecz na własnym stadionie. Z happy Endem, gdyż podopieczni trenera Bilińskiego pokonali Podlesiankę 1:0 i dopisali do swojego konta trzy punkty.

Odmienne nastroje panują w Łaziskach. Znajdująca się w strefie spadkowej Polonia podejmowała na własnym stadionie wicelidera rozgrywek, Ruch Radzionków. Sympatycy zespołu z Łazisk liczyli, że po dobrych występach w meczach sparingowych, Polonia „skubnie” przynajmniej jeden punkt. Nic z tego. Gospodarze ten punk mieli do 70 minuty, mając wcześniej okazje do zdobycia bramki. W 71 minucie w zamieszaniu podbramkowym nie upilnowali Nawrockiego, który wepchnął piłkę do siatki, a drugiego gola stracili w doliczonym czasie gry, po stracie piłki przez obrońców i złym ustawieniu bramkarza.

W klasie „A” zwycięsko ze swojego pojedynku wyszedł tylko LKS Woszczyce, który na własnym boisku pokonał LKS Rudołtowice 6:6. LKS Gardawice i rezerwy Gwarka Ornontowice grały na „wyjazdach” i wróciły do domu „na tarczy”.

IV liga

Gwarek Ornontowice – Podlesianka 38 Katowice 1:0 (0:0)

Gwarek: Ćwik – Zdrzałek, Majeranowski, Mazur, Rocki, Kowalik (75 Miłek), Wawoczny (65 Lewandowski), Boczar ( 87 Gonzalo Ramirez), Gogatischvili (51 Raczyński), Ściślak, Kasprzyk.

Trener: Łukasz Biliński

Bramka: Kasprzyk

Polonia Łaziska – Ruch Radzionków 0:2 (0:0)

Polonia: Maścibrzuch – Gersok (67’ Pietrowski), Widuch, Kaszok, Fabisiak (64’ Staniucha), Skiba, Uniejewski (76’ Terbalyan), Załuski, Nowak, Waśkiewicz (71’ Lankocz), Polczyk.

Trener: Piotr Mrozek

 

Klasa „A”

Carbo Gliwice – Gwarek II Ornontowice 3:2 (2:1)

Gwarek: Pilny - Nieużyła, Kubicki, Robert Metelski, Szymura, Zdziech, Kląskała, N. Tomecki, Pala, Gałązkiewicz, Rafał Metelski.

Bramki dla Gwarka: Gałązkiewicz, Rafał Metelski.

 

LKS Woszczyce – LKS Rudołtowice – Ćwiklice 6:3 (4:1)

LKS Woszczyce: Janoska - Łomozik, Pietrzok, Pijarski, Piórek (55 Banaś), Kopytko, Muller, Poprawa, Rezner (70 Miguła), Kancelista, K. Michalski.

Bramki dla LKS-u Woszczyce: Kancelista, Muller, K. Michalski i samobójcza.

 

LKS Goczałkowice II – LKS Gardawice 4:2

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search