Wszystkie

Aleksandra Skowronek nowym wicemarszałkiem?

Rada Regionalna Platformy Obywatelskiej będzie rekomendować Aleksandrę Skowronek, pełniącą obecnie funkcję wiceprezydent Świętochłowic, na stanowisko wicemarszałka województwa śląskiego. Stało się to po rezygnacji Mariusza Kleszczewskiego, który do tej pory odpowiadał za zdrowie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sejmik województwa śląskiego.

Aleksandra Skowronek jest doświadczonym samorządowcem. W samorządzie przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej. W 1992 r. rozpoczęła pracę w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. W 2002 roku została naczelnikiem tego wydziału, a trzy lata później wiceprezydentem miasta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych. Te same resorty nadzorowała też od 2010 roku jako wiceprezydent Świętochłowic. We wrześniu 2013 roku wybrano ją jednogłośnie na stanowisko przewodniczącej Koła Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Aleksandra Skowronek jest mężatką, ma córkę Monikę. Wśród swoich zainteresowań wymienia ogrodnictwo, literaturę i muzykę. Wolne chwile najchętniej jednak poświęca ukochanym wnukom: Rysiowi i Arturkowi.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search