Wszystkie

Aleksandra Skowronek wicemarszałkiem województwa

Rudzianka Aleksandra Skowronek została wicemarszałkiem województwa śląskiego. O powołaniu jej na tę funkcję zdecydowali radni wojewódzcy podczas poniedziałkowej sesji sejmiku naszego regionu w Częstochowie. Zastąpi dotychczasowego wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego, który w tym miesiącu złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie woj. śląskiego, a decyzją władz krajowych Platformy Obywatelskiej został usunięty z partii.

Aleksandra Skowronek jest doświadczonym samorządowcem. W samorządzie przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej. W 1992 r. rozpoczęła pracę w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. W 2002 roku została naczelnikiem tego wydziału, a trzy lata później wiceprezydentem miasta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych. Te same resorty nadzorowała też od 2010 roku jako wiceprezydent Świętochłowic. We wrześniu 2013 roku wybrano ją jednogłośnie na stanowisko przewodniczącej Koła Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej.

W doniesieniach medialnych, a także wśród osób związanych z samorządem rudzkim i świętochłowickim słyszy się opinie, że Aleksandra Skowronek jest doskonałym fachowcem i posiada ogromne doświadczenie samorządowe. Podkreśla się również jej umiejętność współpracy zarówno z urzędnikami jak i radnymi. Wysoką ocenę wystawili jej nie tylko współpracownicy z obydwu magistratów ale również świętochłowicka opozycja. Doskonały fachowiec i dobry, uczciwy człowiek, to słowa wielu osób, które miały okazję spotkać się z nią na niwie zawodowej.

Nowa wicemarszałek ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jest mężatką, ma córkę Monikę. Wśród swoich zainteresowań wymienia ogrodnictwo, literaturę i muzykę. Wolne chwile najchętniej jednak poświęca ukochanym wnukom: Rysiowi i Arturkowi.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search