Wszystkie

Dla kogo te ławki?

W lipcu w Rudzie Śląskiej przybyło 61 ławek, a Urząd Miasta zapowiada, że w najbliższych dniach zamontowanych zostanie kolejnych 9. Ulokowane zostały w parkach oraz na: zieleńcach, terenach przy kilku cmentarzach, ścieżkach rowerowych oraz placach zabaw.  Na inwestycję miasto przeznaczyło 60 tysięcy złotych. O nowe nabytki infrastruktury miejskiej wzbogaciło się 13 rudzkich ulic, w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców.

– Nowe miejskie ławki to przede wszystkim inicjatywa mieszkańców, którzy sygnalizowali nam potrzebę montażu ławek w różnych punktach naszego miast. Zostały one zamontowane tam, gdzie ich brakowało oraz tam, gdzie ich stan techniczny był zły i konieczna była wymiana - mówi Ewa Wyciślik, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Cztery z nich znajdują się na ulicy Czarnoleśnej. Lokalizacja trafiona, bo sporo osób wędruje tą drogą z Nowego Bytomia do Czarnego Lasu i Wirku lub odwrotnie. Na tej trasie można też często spotkać mamy spacerujące z maluchami w wózkach.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił nam jednak uwagę na pewien bezsens. Sprawdziliśmy naocznie i niestety musimy mu przyznać rację. Ławki usytuowane są tuż przy ścieżce rowerowej. Siedząc na nich musimy więc uważać, aby rowerzysta nie przejechał nam po stopach. Mamę z wózkiem siedzącą na ławce przy Czarnoleśnej nawet trudno sobie wyobrazić. No bo gdzie miałaby postawić wózek? Na ścieżce rowerowej? Pomysł dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Mamy nadzieję, że pozostałe ławki, które bez wątpienia w mieście się przydadzą, zostały usytuowane w miejscach bardziej przemyślanych. 

(wt) Foto. Maciej Geyer

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search