Wszystkie

Filmowe południe w Mikołowie

Centrum Społecznego Rozwoju wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie już po czwarty zapraszają na Konkursu Filmów Amatorskich i Niezależnych "Filmowe Południe".

Wydarzenie potrwa od czwartku, do soboty ( 14-16 listopada 2013 roku). Wszystkie pokazy i prelekcje odbywać się będą w sali kinowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Werdykt jurorów poznamy podczas uroczystej gali wręczenia nagród w sobotę, 16 listopada 2013 roku, o godzinie 19.00. Gościem specjalnym konkursu będzie Ewa Duś montażystka filmowa i telewizyjna, która wręczy swoją prywatną nagrodę "Srebrnej żylety" dla najlepiej zmontowanego filmu.

W PROGRAMIE KONKURSU PRZEWIDZIANO:

14 listopada 2013 roku (czwartek)
•16.00-20.00 - WIELKI POKAZ FILMÓW NIEZALEŻNYCH, czyli niepowtarzalna okazja do obejrzenia 25 najlepszych krótkometrażówek wybranych z blisko 50 filmów nadesłanych z całego kraju na IV Konkurs "Filmowe Południe" organizowany przez portal Filmowe Południe i stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozowju. Podczas projekcji, w sali kinowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie, filmy będą oceniane przez jurorów konkursu, którzy wyłonią najlepsze - zwycięskie obrazy.

15 listopada 2013 roku (piątek)
• 17.15 - Spotkanie z krytykiem filmowym Janem F. Lewandowskim, nt.: "Górnośląskie korzenie filmu Amator Kieślowskiego".
• 18.00 - pokaz filmu Amator, w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego (kopia kinowa 35mm).

16 listopada 2013 roku (sobota)
• 17.00 - Niechaj się stanie 8 bit – spotkanie z Leszkiem Fredykiem na temat starych gier wideo.
• 18.00 - Występ Bogdana Simińskiego i Andrzeja Papy Gonzo z zespołu Gang Olsena oraz projekcja krótkometrażowego dokumentu Krzysztofa Palińskiego i Tomasza Szwieca "Kilka chwil", poświęconego zespołowi Gang Olsena.
• 19.00 - GALA ROZDANIA NAGRÓD W RAMACH IV KONKURSU FILMÓW AMATORSKICH I NIEZALEŻNYCH "FILMOWE POŁUDNIE" oraz rozdanie nagród w konkursie fotograficznym "Z książką mi do twarzy". Galę uświetni występ Sylwii Bocian solistki Teatru Prowincja, która zaprezentuje standardy muzyki filmowej.

Organizatorem imprezy jest portal www.filmowepoludnie.pl, stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie. Projekt stowarzyszenia CSR został dofinansowany przez Województwo Śląskie i Miasto Mikołów ze środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych w dziedzinie: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji.

WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY WOLNY

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search