Wszystkie

Gwiazda obok podium

W Łęczycy rozegrano finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18 w futsalu. W gronie 12 najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej znalazła się broniąca tytułu mistrzowskiego rudzka Gwiazda. Niestety, sztuka powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu się nie powiodła. Mało tego, halembianie wrócili z mistrzostw bez medalu, plasując się tuż obok podium. Czwarte miejsce na pewno nie zadowala ani trenera, ani samych zawodników.

W fazie grupowej zespół Gwiazdy zremisował dwa mecze, ale to wystarczyło na awansu do ćwierćfinału.

Gwiazda Ruda Śląska - Unisław Team PBDI 1:1 (1:0)
Bramka: Krzymiński

Gwiazda Ruda Śląska - Bochnia BSF 1:1 (0:1)
Bramka: Pikul
1.    Bochnia BSF                   2  4  4-3
2.    SRS Gwiazda Ruda Śląska         2  2  2-2
3.    Stowarzyszenie Unisław Team    2  1  3-4
Spotkanie ćwierćfinałowe było najlepszym występem halembian, którzy po dobrej i skutecznej grze wysoko pokonali krakowską Wisłę.

TS Wisła Krakbet Kraków - Gwiazda 1:5 (0:1)
Bramki: Bańczyk 2, Hiszpański, Krzymiński
Półfinał

Gwiazda Ruda Śląska - Junior Hurtap Łęczyca 1:2 (0:1)
Bramka: Krzymiński
Mecz z gospodarzem, zawsze jest meczem trudnym. Tak było i w półfinale. Hurtap objął prowadzenie w dziewiątej minucie i pomimo dogodnych sytuacji, halembianom nie udało się w pierwszej połowie wyrównać. Zrobił to dopiero w 20 minucie Mateusz Krzymiński. Rozstrzygająca losy tego meczu okazała się 22 minuta. Szymon Ignaczak strzelił pomiędzy nogami Dawida Barteczki drugiego gola i gospodarze mogli się cieszyć z awansu do finału. Gwieździe pozostał „mały finał” i walka o brązowy medal

Gwiazda – Rekord Bielsko 3:4 (3:1)
Bramki: Szol, Krzymiński, samobójcza
Po golach Szola oraz Krzymińskiego, Skipioł strzelił bramkę samobójczą i podopieczni trenera Klimasa prowadzili 3:0. Strata gola w 11 minucie nie była tragedią. Przynajmniej tak się wydawało po pierwszej połowie. A jednak! W drugiej odsłonie bielszczanie grali konsekwentnie i w 20 minucie wyrównali na 3:3. I wcale na tym nie skończyli. Poszli za ciosem i po niecałych dwóch minutach po raz czwarty umieścili piłkę w bramce Gwiazdy. Tej zdobyczy już nie oddali, pozostawiając halembianom miejsce tuż za podium.

Czwarte miejsce Mistrzostw Polski U-18 wywalczyli: Dawid Barteczka, Mariusz Skóra - Dawid Bańczyk, Mateusz Krzymiński, Piotr Hiszpański, Olaf Białek, Mateusz Polczyk, Mateusz Smuda, Jakub Szol, Adrian Deptuch, Patryk Dąbrowski, Kamil Piasecki, Bartosz Pikul. Trener: Tomasz Klimas.
Tadeusz Piątkowski

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search