Koleje Śląskie

Jeździł pociągami przez całą dobę i pobił rekord

740 kilometrów w 24 godziny przejechał Piotr Goszczyski i Marcin Krachulec. To nowy rekord transportu publicznego w Metropolii. Za kilometr jazdy zapłacili zaledwie trzy grosze.

- Z wielką przyjemnością informujemy, że 27 kwietnia 2022 r. pan Piotr Goszczycki ustanowił rekord liczby przejechanych kilometrów z wykorzystaniem pojedynczego dobowego biletu metropolitalnego „24h+kolej”, honorowanego w pociągach Kolei Śląskich oraz w innych pojazdach uruchamianych przez ZTM. Bilet o wartości zaledwie 24 PLN pozwolił rekordziście na przejechanie ponad 740 kilometrów w 24 godziny. Daje to cenę przejechania 1 kilometra równą ok. 3 gr.! – informują Koleje Śląskie. 

Rekordzista korzystał przede wszystkim z autobusu metropolitalnego (linia przyspieszona), trolejbusu, tramwaju i z pociągów Kolei Śląskich.

Piotr Goszczycki pierwszą podróż rozpoczął na dworcu w Katowicach i pojechał do Sosnowca, następnie stamtąd do Dąbrowy Górniczej Sikorki - właśnie pociągiem Kolei Śląskich.

Podróżnicy -rekordziści odwiedzili, m.in. Dąbrowę Górniczą, Katowice, Tychy, Gliwice czy Tarnowskie Góry. Skorzystali w sumie z 32 autobusów, tramwajów, trolejbusów i pociągów. W 24 godziny przejechali ponad 740 kilometrów, ustanawiając tym samym rekord Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Bilet kosztował 24 złote, czyli godzina jazdy kosztowała złotówkę, a jeden kilometr zaledwie trzy grosze - podkreśla Piotr Goszczycki. - Planując trasę nie brałem pod uwagę Metrolinii, a to właśnie one pozwoliły nam uzyskać taki wynik. Nocą przejechaliśmy nimi ponad 120 kilometrów.

Dzięki działaniom Pana Piotra mamy kolejną możliwość doceniania atrakcyjności transportu publicznego i rozlicznych możliwości, jakie zapewniają bilety metropolitalne.

Z rekordu Piotra Goszczyckiego i Marcina Krachulca cieszą się przedstawiciele Kolei Śląskich i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- To pokazuje, jak duże możliwości daje transport publiczny i bilet 24-godzinny. Na przejechanie 740 kilometrów za 24 złote nie moglibyśmy sobie pozwolić w przypadku indywidualnych środków transportu - mówi Jakub Wosik, rzecznik KŚ.

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search