Koleje Śląskie

Z Goczałkowic do Pszczyny!

Koleje Śląskie zapraszają na wycieczkę ekologicznym transportem. Wsiadamy w pociąg do Goczałkowic – klimatyzowany i z miejscami na rowery!

Kiedy docieramy do tego starego, śląskiego uzdrowiska przesiadamy się na rowery! Trasa wiedzie z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, a więc możemy nią jechać z dziećmi.

Liczy 19 km, ale można ją skrócić o ok. 5,5km rezygnując z odcinka publicznej drogi przy ogrodach Kapias i gruntówek wokół stawu Zabrzeszczak.

Rozpoczyna i kończy się przy zaporze w Goczałkowicach, skąd w większości śladem czerwonego szlaku rowerowego prowadzi do Pszczyny.

- Bliskie spotkanie ze zwierzętami, spacer po kolorowych ogrodach, kultowe lody na średniowiecznym rynku, piknik w parku czy obserwacja największej wody w śląskim. Takie atrakcje czekają na Was podczas tej krótkiej, przyjemnej i bardzo ciekawej wycieczki. Trasa jest łatwa i bezpieczna, bo aż 84% to drogi wyłączone z ruchu samochodowego. Pozostałą część stanowią boczne drogi publiczne, niemal bez towarzystwa aut – czytamy na stronie Rowerem po Śląsku.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: https://roweremposlasku.pl/slaskie-na-rowerze-z-dzieckiem-goczalkowice-zdroj-pszczyna, https://www.kolejeslaskie.com/turystyka.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search