heading article

Wszystkie

Młodzi górnicy z ornontowickiego ZSP na Targach Górnictwa w Katowicach!

W dniach 10-13 września w Katowicach odbyły się kolejne Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. To cztery bardzo intensywne dni największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branżowych, które tradycyjnie już od trzech dekad ściągają do stolicy województwa ok. 400 wystawców z 19 krajów oraz blisko 30 tys. zwiedzających.

W inauguracji Targów uczestniczył Premier Donald Tusk. Jednak dla prymusów z technikum górniczego oraz zawodówki o tym profilu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach szczególny był ostatni dzień targowy. 16 uczniów oraz 2 nauczycieli miała możliwość darmowego zwiedzania ekspozycji. Podobnie jak w poprzedniej edycji targów, organizatorem wyjazdu był Adam Myszor, Radny Powiatu Mikołowskiego, prywatnie związany z branżą górniczą.

- Wyjazd na targi jest dla tych chłopaków nie tylko świetną okazją do zobaczenia najnowocześniejszych technologicznie maszyn górniczych na żywo ale również szansą na poznanie ludzi z branży oraz wybranie własnej ścieżki zawodowej w szeroko rozumianej branży okołogórniczej, tym bardziej, że na targach nie zabrakło firm z Powiatu Mikołowskiego – mówi organizator wyjazdu Adam Myszor.

Korzyść dla uczniów jest oczywista – mówi Jacek Zagłówek, nauczyciel, kierownik zespołu przedmiotów górniczych w ZSP. Ci uczniowie wybrali naszą szkołę i ten kierunek, bo chcą mieć konkretny fach w ręku oraz pewność zatrudnienia. Wyjazd na targi niewątpliwie wzbogaca podstawy merytoryczne nauczania i uzupełnia zajęcia praktyczne, a my nauczyciele mamy okazję do wymiany doświadczeń i zdobycia najnowszej literatury fachowej. Jesteśmy wdzięczni, że możemy liczyć na wsparcie Pana Myszora w tej materii. 

Dziękuję nauczycielom i dyrekcji szkoły z owocną współpracę oraz dyrekcji Kopalni ”Budryk” za logistyczne wsparcie wyjazdu. Postaram się, żeby za 2 lata, w kolejnej edycji targów uczniowie z ornontowickiego ZSP również brali czynny udział – dodaje Adam Myszor.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search