Wszystkie

Motoryzacyjnych wspomnień czar

Miłośnicy zabytkowych samochodów będą mieli nie lada gratkę. Już w najbliższą sobotę,  7 września w Rudzie Śląskiej odbędzie się I Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych. Dla wielu, zwłaszcza starszych mieszkańców, będzie to powrót do motoryzacyjnych wspomnień. Podczas zlotu pojawią sie samochody rodzimej produkcji, takie jak fiat 125, 126p, polonez, a także wartburgi, trabanty, ople, volkswageny, mercedesy czy maseratti.

Motoryzację amerykańską reprezentować będzie Corvetta C3. Leciwych pojazdów więc nie zabraknie, przyjadą też takie motoryzacyjne perełki, które z fabryki wyjechały w połowie ubiegłego stulecia. Najstarszym zgłoszonym do tej pory samochodem, który zawita do Rudy Śląskiej, będzie MG TD z 1950 roku. Jego wartość jest naprawdę duża, podobnie jak wielu innych aut, które bez wątpienia zasługują na miano motoryzacyjnych zabytków.
Gdzie będzie można zobaczyć te jedyne w swoim rodzaju pojazdy? Uczestnicy zlotu spotkają się na kochłowickiej „Przystani”, stamtąd przejadą do Muzeum PRL-u w  Bielszowicach. Następnie w samochodowej paradzie udadzą się do Nowego Bytomia, gdzie na placu Jana Pawła II zaprezentują pojazdy. Na rudzkim rynku motoryzacyjne skarby można będzie oglądać od godz. 16.00.

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search