NASZA POLONIA

Jubileusz ze spikerskim mikrofonem

Dla spikera zawodów, Jerzego Janeckiego mecz Polonii z Pniówkiem Pawłowice, był meczem wyjątkowym. Podczas tego spotkania, Pan Jerzy obchodził jubileusz 30-lecia pracy z mikrofonem jako spiker. W przerwie meczu prezes Polonii, Piotr Niewiadomski w imieniu Zarządu Klubu, uhonorował jubilata okolicznościowym dyplomem oraz pamiątkową statuetką.

Od wielu lat jest nieodłącznym atrybutem każdego meczu Polonii na łaziskim stadionie. To on wita kibiców, zawodników sędziów, podaje składy, wyniki, tabele, ciekawostki, zagrzewa do walki zawodników, kibiców do dopingu, dba o sportowy przebieg zawodów. Zawsze przygotowany i przekazujący fachowe informacje.

Spikerem sportowym został przez przypadek za namową wieloletniego trenera Polonii, Emila Bochni. Debiutował w połowie marca 1985 roku podczas meczu Polonii z Górnikiem Siersza i od tego czasu zawsze „ma dyżur za sitkiem”.

Spikerka go bawi, sprawia mu wiele frajdy i póki co, nie zamierza jej rzucić. Niemniej jednak rozgląda się za następcą, który w przyszłości przejmie jego rolę. Jubilatowi życzymy kontynuacji dotychczasowego zapału, swady i prowadzenia meczów Polonii w jeszcze wyższej klasie rozgrywkowej!

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search