Wszystkie

Nowa miotła...

Znane porzekadło o „nowej miotle” funkcjonuje również w sporcie. W tym przypadku „miotłą” jest szkoleniowiec. W minionym tygodniu do dwóch zmian na stołkach trenerskich doszło w powiecie mikołowskim. Zajmowane stanowiska stracili trener Polonii Łaziska, Marek Mandla oraz trener Sokoła Orzesze, Rafał Krzyżowski, który podał się do dymisji.

Pierwszego zastąpił Piotr Mleczko, który w Polonii już pracował, za drugiego tymczasowo zespół prowadzi Kamil Roczniak. Zmiana w Polonii przyniosła pożądany skutek w postaci zwycięstwa, w Sokole, niestety bez zmian, czyli porażka.

W miniony weekend na piłkarskich murawach działo się sporo. W III lidze odrodzona Polonia rozgromiła Szczakowiankę 6:1. W IV lidze w grupie I Grunwald w doliczonym czasie gry strzelił z karnego zwycięską bramkę, Slavia wysoko przegrała z Zielonymi Żarki, w grupie II AKS zremisował z Podlesianką, a Gwarek poległ w Pszczynie. W piątej lidze w derbach Rudy Śląskiej lider – Wawel Wirek wygrał w Bielszowicach z Jastrzębiem, a Urania przegrała z Ogrodnikiem. Z zespołów mikołowskich najlepiej spisał się Orzeł Mokre, remisując z Sokołem Orzech, natomiast Sokół Orzesze i Strażak Mikołów przegrały mecze wyjazdowe.

III liga
Polonia – Szczakowianka Jaworzno 6:1 (5:1)
Polonia: Gocyk (67 Miś) – Wleciałowski, Gersok, Mazur, Suchecki, Antosz, Rączka (46 Rutkowski), Staszowski, Mazurek (73 Kuraś), Mieszczak, Majsner (76 Wiśniewski).
Trener: Piotr Mleczko.
Bramki dla Polonii: Mieszczak 3 - 9, 24 i 39 min., Mazurek – 12 min., Majsner 33 min., Suchecki – 67 min.

W Polonii Łaziska zmiany. Po trzech ligowych porażkach z rzędu oraz odpadnięciu z Pucharu Polski, Zarząd Klubu postanowił dokonać zmiany na stanowisku trener. Marka Mandlę zastąpił Piotr Mleczko. Okazało się, że pod okiem nowego szkoleniowca, piłkarze zagrali jak z nut i odprawili z bagażem sześciu bramek Szczakowiankę Jaworzno. Oby nie był to jednorazowy wyskok formy.

Po kilku akcjach „rozpoznawczych” gospodarze w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Szybkim rajdem z lewej strony popisał się Mazurek, „wyłożył” piłkę Mieszczakowi, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował. Trzy minuty później pełnym rewanżem popisał się zdobywca gola. W identycznie przeprowadzonej akcji, odegrał do Mazurka, a ten podwyższył na 2:0. W 20 minucie goście strzelili bramkę kontaktową, ale ta nie miała większego wpływu na poczynania podopiecznych trenera Mleczki. Po czterech kolejnych minutach po raz drugi w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mieszczak i po raz drugi pokonał golkipera Szczakowianki. Gospodarze prowadząc 3:1, grali tak, jakby chcieli sobie powetować wszystkie dotychczasowe niepowodzenia. Brylowali na boisku, a efektem tego był czwarty gol, strzelony w 33 minucie przez Majsnera, po akcji duetu Mieszczak – Mazurek. Ale to nie było wszystko w tej odsłonie. W 39 minucie Mieszczak po raz trzeci wpakował futbolówkę do siatki, „zaliczając” w ten sposób klasycznego hat-tricka.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli spokojniej. Grali tak, aby bez większego wysiłku kontrolować przebieg meczu. Stwierdzili jednak, ze kibice powinni jeszcze zobaczyć bramkę. I zobaczyli. W 67 minucie, kapitalnym strzałem z wolnego popisał się Suchecki, ustanawiając wynik meczu na 6:1.

1. Skra Częstochowa         8  22  25- 6
 2. Górnik Wesoła            8  19  15- 7
 3. Piast II Gliwice         8  16  16-10
 4. Swornica Czarnowąsy      8  14  18-12
 5. Szombierki Bytom         8  13  16- 9
 6. Ruch Radzionków          8  10  12-11
 7. Ruch II Chorzów          8  10  14:13
 8. Start Namysłów           8  10   9-20
 9. Polonia Łaziska          8  10  18-15
10. Szczakowianka Jaworzno   8   8   8-15
11. LZS Piotrówka            8   7   4- 7
12. Piast Strzelce Opolskie  8   0   4-34

IV liga
Slavia – Zieloni Żarki 2:5 (1:1)
Slavia: Franke – Klimas, Chmurczyk (64 Witor), Met, T. Rejmanowski (78 Lach), Puschhaus (64 Zalewski), Szaruga, Pożoga, M. Rejmanowski, Moritz (78 Skorupski), Kowalik.
Trener Roman Cegiełka.
Bramki dla Slavii: Pożoga, Zalewski.

Grunwald – Sarmacja Będzin 3:2 (1:0)
Grunwald: Majchrzak - Szczygieł (74 Lein), Szpoton, Łęcki, Wolek, Dreszer, Jagodziński, Maciongowski, Szczypior, Kot, Brzozowski.
Trener: Teodor Wawoczny
Bramki dla Grunwaldu: Brzozowski 2, samobójcza.

Iskra Pszczyna - Gwarek Ornontowice 2:0 (1:0)
Gwarek: Nowak – Rajca (69 Boczar), Ferensztain, Tomeczek, Szweda, Metelski (84 Miczka), Drapała, Niewiedział, Jurecki, Jakubowski (69 Ludwig), Leszczyński (46 Botor).
Trener Damian Galeja.

AKS Mikołów – Podlesianka Katowice 0:0
AKS: Radkiewicz – Baran (80 Sarnecki), Przybylski, Welcz, Warzecha, Pułka (85 Wieczorek), Kruk, Kubies, Opielowski, Łach (80 Kulisa), Marcińczak.
Trener Marek Szymiński.

V liga
LKS Ogrodnik – Urania 1:0 (0:0)
Urania: Pardela - Baran, Hejdysz, Jańczak, Baron, Musiał, R. Grzesik, Mikusz (67 Kolasa), Zawisza (85 A. Wypiór), Stawowy (46 Oczko), Żak (46 Miszka).
Trener: Stanisław Mikusz

Jastrząb Bielszowice – Wawel 1:2 (0:1)
Wawel: Gawlik - Buchcik, Grzywa, Wilczek, K. Kałużny, Zuga (78 Lux), Ostrowski (69 Frydrich), D. Majnusz, G. Kałużny, Lokaj, Przybyła,
Trener: Jarosław Zajdel
Bramki dla Wawelu: Lokaj, K. Kałużny.

Unia Bieruń Stary - Sokół Orzesze 3:1 (1:1)
Sokół: Winiarski – Miguła, Nowak, Horny, Dubaniewicz, Pala, Nurkiewicz, Pitlok (85 Koczela), Adamczyk (75 Bańczyk), Prus, Sikora.
Bramka dla Sokoła: Sikora.

MKS Lędziny - Strażak Mikołów 4:0 (2:0)
Strażak: Glazder - D. Majowski, Stemplewski, S. Majowski, Wydra, Tabacki, Czyż, Krzysteczko (70 Łebek), Siwica (65 Kołodziejczyk), Kołcz (75 Filipiak), Kudełko.
Trener: Robert Gąsior.

Orzeł Mokre – Sokół Orzech 1:1

Tadeusz Piątkowski

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search