Wszystkie

Obiektywy Sfery po raz dziesiąty

Previous Next

Poseł Danuta Pietraszewska, wójt gminy Pilchowice Joanna Kołoczek – Wybierek, firma van Gansewinkel i hokeiści Polonii Bytom to tegoroczni laureaci Obiektywów Sfery. Te wyróżnienia Telewizja Sfera przyznała po raz dziesiąty.

To był magiczny wieczór, tak najkrócej można opisać tegoroczną galę. Organizatorzy przenieśli gości w świat magii i iluzji za sprawą Rafała Mulki, twórcy Beskidzkiego Teatru Iluzji, półfinalisty IV edycji programu „Mam talent”. Zaprezentował, nie efekty magiczne własnego autorstwa, ale też tricki wykonywane przez największych iluzjonistów na świecie.

Tego wieczoru najważniejsi byli jednak laureaci Obiektywów i osoby oraz instytucje do nich nominowane. Tradycyjnie statuetki rozdano w czterech kategoriach.

Na zdobycie Obiektywu w kategorii Przyjaciel Sfery mieli szanse: ks. Ryszard Kokoszka, proboszcz parafii Bożego Narodzenia w Halembie, Jadwiga Muszalik z piekarskiego magistratu, szefowa komisji przeciwalkoholowej, dr Małgorzata Myśliwiec, politolog, Tomasz Rzeżucha, wiceprezes rudzkiego MPGM oraz drużyna hokejowa Polonii Bytom. Statuetka przypadła w udziale bytomskim hokeistom.

Wydarzenie w Obiektywie. Tu listę nominowanych rozpoczęły jubileuszowe Dożynki w Pyskowicach. W tym gronie znaleźli się również: poseł Danuta Pietraszewska wiceprzewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz organizatorka konferencji o ochronie języków zagrożonych w Polsce, Gabriela Golicz, prezes i założycielka Śląskiej Grupy Multimedialnej, uhonorowana przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz ks. Robert Kaczmarek, opiekun fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, twórcy megawidowiska „Franciszek – wezwanie z Asyżu. Piątym nominowanym w tej kategorii było Święto Wojsk Radiotechnicznych zorganizowane w Radzionkowie. Za propagowanie gwary śląskiej w sejmie statuetkę odebrała poseł Danuta Pietraszewska.

- Jeszcze trzydzieści lat temu kazano nam wstydzić się śląskiej mowy, a dziś za nią dostaję nagrodę. Ta statuetka daje mi moc i siłę w walce o to, aby na tej ziemi Ślązak mógł czuć się Ślązakiem, a nasza gwara przetrwała – powiedziała oczywiście piękną śląską gwarą Danuta Pietraszewska.

Wójt gminy Pilchowice Joanna Kołoczek – Wybierek, Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej, Janusz Szymura prezes Futsal Ekstraklasa, gmina Toszek i rudzka Rada Miasta, którą reprezentował przewodniczący Jarosław Wieszołek to nominowani do Obiektywu Honorowego. Statuetkę Joannie Kołoczek – Wybierek wręczył prezes TV Sfera Arkadiusz Grzywaczewski.

Obiektywy wręczono też w kategorii Sponsor Sfery. W gronie nominowanych do tego wyróżnienia znalazły się firmy: Beautiful Skin, Koncept, którą reprezentują sklepy Orawskie Ciacho, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle, Ośrodek Wypoczynkowy „Savana” i van Gansewinkel. Statuetkę odebrał Sławomir Ochliński z firmy van Gansewinkel.

Zaproszenie na galę Obiektywów Sfery przyjęli parlamentarzyści: Danuta Pietraszewska, Grzegorz Tobiszowski, Marek Plura i Zbyszek Zaborowski. Przybyli także: radny Sejmiku Województwa Śląskiego Henryk Mercik, wiceprezydent Świętochłowic Aleksandra Skowronek oraz wiceprezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin, z którymi na co dzień współpracuje TV Sfera.

Wioletta Tkocz
Foto. Tadeusz Piątkowski

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search