Wszystkie

Piłka nożna. Awans nie w tym sezonie

W środę zakończyli rozgrywki piłkarze IV i V ligi. Rudzkich kibiców interesowała szczególnie sytuacja w śląskiej grupie I, gdzie Grunwald Halemba walczył o drugie miejsce w tabeli, dające prawo gry w barażach o awans od III ligi.

 

Aby tak się stało musiały zostać spełnione dwa warunki: zwycięstwo „Zielonych” w meczu u siebie z Pilicą Koniecpol oraz urwanie przez Slavię punktów Górnikowi Piaski. Ten pierwszy udało się zrealizować w stu procentach, bowiem halembianie pewnie pokonali u siebie Pilicę 2:0 (po bramkach Kota w 52 i Maciongowskiego w 82 minucie). Slavia przegrała jednak w Piaskach 0:1 i to właśnie Górnik zakończył sezon na drugim miejscu (ich rywalem w barażu będzie Rekord Bielsko-Biała). Podopieczni Teodora Wawocznego na awans muszą więc poczekać co najmniej rok...

Udanie zakończyli sezon czwartoligowcy z powiatu mikołowskiego występujący w śląskiej grupie II. AKS Mikołów bezbramkowo zremisował na wyjeździe z GTS Bojszowy, natomiast Gwarek Ornontowice przywiózł komplet punktów z Czechowic-Dziedzic. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył w 73 minucie Botor z karnego.

 

„Oklep” zebrały natomiast występujące w grupie I okręgówki Orzeł  Mokre i Sokół Orzesze. Pierwsi przegrali w Kosztowach z Unią 3:4 (było już 1:4, ambitna walko o punkt zakończyła się fiaskiem), natomiast piłkarze z Orzesza nie mieli nic do powiedzenia w starciu z mistrzem tej grupy Krupińskim Suszec i polegli 1:5.

 

W grupie II katowickiej okręgówki efektownie zakończyła sezon kochłowicka Urania, która swój mecz rozgrywała we wtorek. Podopieczni Stanisława Mikusza pokonali 3:0 MKS Siemianowice Śląskie. W jej ślady niestety nie poszły inne rudzkie drużyny: w środowych pojedynkach Jastrząb Bielszowice uległ AKS-owi Niwce 0:1, natomiast Wawel Wirek przegrał przed własną publicznością z Unią Dąbrowa Górnicza 0:2. Piłkarzom Wawelu pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Ciężkowianką Jaworzno (w pierwotnym terminie spotkanie odwołano z powodu fatalnego stanu murawy po gwałtownej ulewie).

 

Podsumowanie sezonu w wykonaniu rudzkich drużyn zamieścimy w lipcowym wydaniu „Prawdy o Rudzie Śląskiej”.
ROD

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search